Вівторок, 27 лютого

Поморяни чи Ремезівці. Де буде центр Поморянської громади, що на Львівщині

У Поморянській територіальній громаді на Львівщині мешканці звинувачують місцевого голову у тому, що він переносить центр громади із Поморян до свого рідного села Ремезівці, адже працює саме у цьому селі. Суспільне розпитало про конфлікт усіх причетних.

Селище Поморяни розташоване за 90 кілометрів від Львова, одразу на межі із Тернопільщиною. І є центром громади, що об’єднує 20 навколишніх сіл. У центрі Поморян – селищна рада. Поморянці кажуть, голова громади Степан Бузановський після виборів у жовтні, перебуває в рідному селі Ремезівці. За їхніми словами, аби отримати документи та вирішити будь-які справи, їм доводиться їздити туди.

“Пів року минуло після виборів, а ми голови не бачили. Десь нам люди казали, що він ввечері з’являвся сюди, по-тихеньку. Кому треба якісь довідки взяти, то їдуть туди. Але взагалі-то – як ти тут маєш бути, то маєш бути”, — каже мешканка Поморян Марія Семчина.

Ольга Єлісєєнко

Ольга Єлісєєнко також мешкає у Поморянах. Жінка каже, голова робить ремонт у приміщеннях, де прийматиме людей.

“Все є в Ремезівцях, голова сидить в Ремезівцях, всі відділи є в Ремезівцях. Йому так вигідно, він так вирішив, там вже робляться ремонти, шо він скаже своїм інвесторам, які там роблять ремонти. На основі чого він так рішив – незрозуміло”, — каже Ольга Єлісєєнко.

Мешканці кажуть, тим часом у своїй селищній раді розпочинають ремонт самостійно.

Голова громади Степан Бузановський каже, що хоче перенести своє робоче місце та своїх підлеглих до села Ремезівці і пояснює чому:

Голова Поморянської ТГ хоче перенести центр громади до свого села. Думки усіх сторін

“У жодній сільській раді не можна розмістити 26 людей. Після ремонту у Поморянській селищній раді буде служба у справах дітей, бухгалтерія селищної ради як була, так і буде”, — каже Степан Бузановський.

Але на запитання – чи планує постійно перебувати у Поморянах – відповідає:

“Постійно бачити мене ніде не будуть, тому, що якщо я буду сидіти в Поморянах, то Поморяни будуть так виглядати як і виглядали, без медицини, без нічого. Щоб щось робити – треба кудись їхати. У законі написано, що де центр приймає Кабінет міністрів, постановою. А де має бути адміністрація – ніхто не приймає такого – нема такого закону”, — каже Степан Бузановський.

У Львівській облдержадміністрації рішення голови громади не підтримують.

“Є визначено законом, що це врегульовується Кабінетом міністрів. От Кабмін визначив Поморяни адміністративним центром, тому тут без альтернативи. Селищний голова має здійснювати повноваження в Поморянах”, — каже заступник директора обласного департаменту економічної політики Вадим Табакера.

Зараз, за словами Вадима Табакери, ситуацію у Поморянській громаді з’ясовують окрім адміністрації, ще поліція та прокуратура.

Що відомо

  • 27 травня 2020 року Уряд затвердив перспективний план територій громад Львівщини
  • Зокрема, урядовці залишили Заболотцівську ОТГ, утворили Сокільницьку та Оброшинську ОТГ та затвердили Львівську ОТГ. Загалом на Львівщині створили 73 об’єднані територіальні громади.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.