Понеділок, 25 вересня

Зеленський про літак МАУ: Я не міг публічно говорити, що нас збили, хоча знав це на другий день

Президент Володимир Зеленський розповів, що не міг одразу повідомити про те, що літак компанії МАУ збили іранські військові, хоча версія “технічної несправності” була виключена. 

Джерело: інтерв’ю Зеленського для ізраїльського “9 каналу”, УП

Пряма мова: “І я до них поїхав (до родичів загиблих – УП). Я до них поїхав, я не міг в публічному полі говорити: “Нас збили”, але я приїхав до них і сказав: “Крім співчуття і так далі, я приїхав до вас з важливою інформацією. Хочу, щоб ви точно знали, це на сто відсотків не технічна помилка. і не помилка ваших рідних, і не помилка нашого професійного екіпажу”.”

Деталі: За словами Зеленського, на другий день після авіакатастрофи йому було відомо, що літак збили військові. Проте повідомити публічно про це він не міг. Для цього, каже президент, потрібні були докази.

“Я вважаю, що ми зробили кілька важливих кроків, які дали нам можливість натиснути на іранську сторону, і вони визнали, що це була не технічна поломка або помилка нашого екіпажу і літака МАУ”, – сказав президент.

За його словами, досягти зізнання Ірану у збитті літака Україні допомагали США, Велика Британія та Канада. Також було спілкування із ізраїльською стороною.

“…Ми змогли добитися того, що на рівні президента, не тільки міністра оборони, але і на рівні президента, на всіх дипломатичних рівнях іранська сторона визнала, що український літак був збитий їх ракетою”, – заявив Зеленський.

Вирішальну роль у зізнанні іранців зіграли українські спеціалісти, що вилетіли на місце аварії для розслідування. “…Ми зібрали 45 кращих фахівців, вони на місці нам показали і натиснули”, – каже президент.. 

Зі свого боку влада змогла досягти того, що українських фахівців допустили до місця трагедії. Це стало можливим, зокрема, через комунікації українського президента із іранським колегою. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.