Понеділок, 22 липня

“Зеленський не впорався з жодною із криз і перекладає відповідальність на інших” – Петро Порошенко

Президент Володимир Зеленський має нести персональну відповідальність за провали економічної, безпекової та міжнародної політики, а не перекладати її на призначений ним же уряд.

Про це заявив п’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко в коментарі журналістам, передає Обозреватель.

“Якщо ви запитаєте громадян України, то почуєте відповідь – прем’єр-міністром у нас працює пан Зеленський. Хто у нас працює генеральним прокурором, Верховною Радою? Пан Зеленський. В залі сидять 250 Зеленських. Це велика влада, але це водночас велика відповідальність. І коли щось не виходить, то є політтехнологічний прийом для того, щоб спробувати, відправивши у відставку, перекласти відповідальність”, – сказав Порошенко.

“Український народ мудрий і все розуміє. І щодо брехні, і щодо обіцянок, і щодо відповідальності за те, що зробити не вдалося. Наша політична сила не брала участі у призначенні цього уряду, і ми не будемо брати участі у його відставці”, – сказав депутат.

Він зазначив, що Зеленський і його команда не впоралися з жодною із криз, які відбувалися з початку року.

“Те, що відбувається – це, звісно, сором. І щодо соціального захисту людей – і це не тільки пенсії. І щодо рівня безпеки – і це не тільки прийняття літака з Уханя в Нові Санжари. І не тільки 18 лютого – просто реакція на те, що відбувся початок наступу російської армії, втрата двох опорних пунктів – і відповідь яка? Подивитися в очі Путіну, продовжити розведення. В день, коли наші представники зустрічаються в Мінську, у нас постраждали 8 наших воїнів: один героїчно загинув, сімох поранено. Влада повинна дати адекватні відповіді на ці виклики. Відставка якихось осіб – це не є адекватна відповідь”, – наголосив Порошенко.

Він заявив, що жодні кандидатури на посаду прем’єр-міністра або міністрів народним депутатам досі не презентовані.

“Мені невідомо про жодні кандидатури. Ніхто не знає, для чого, що буде обговорюватися і які є кандидатури. Все робиться “під ковдрою”. Звичайно, про прозорість, про обговорення мови немає. Чому? Тому що кого ти до цієї колони не притули, це все одно буде Зеленський. Я думаю, що це є велика проблема, і це точно не спосіб для вирішення викликів і загроз”, – зауважив лідер “Європейської солідарності”.

Порошенко звернув увагу на те, що Зеленський своїми діями підриває міжнародну коаліцію підтримки України і послаблює відповідальність Путіна за агресію проти України.

“Що має робити держава, коли є зовнішні виклики і загрози? Бо розвалюється коаліція на підтримку України. Є загроза, що частина лідерів світу поїде в Росію на так зване святкування 75-ї річниці “великой победы”. І в цій ситуації потрібно об’єднувати українців, треба збирати лідерів політичних сил, треба обговорювати плани, що буде робитися далі. Поки цього не буде, будь-які косметичні зміни ні до чого не призведуть”, – наголосив Порошенко.

“Краще б зайнялися вирішенням соціальних проблем. Ухвалити зміни до бюджету, ми їх подамо, ухвалити постанову уряду, яка забезпечить захист найменш захищених верств населення. Є для цього гроші. Ми робили це в набагато жорсткіших умовах. Забезпечити пріоритет на фінансування армії для того, щоб не було до 30% рівня комплектації бойових бригад, які знаходяться в зоні операції об’єднаних сил. Нарешті почути відповіді”, – порадив Порошенко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.