Понеділок, 22 квітня

Зарплата в Україні реально може зрости, – Новак

701152Зростання зарплат в Україні заплановано державним бюджетом на 2016 рік у два етапи – на 6%. З 1 травня, та – 1 грудня. Йдеться, перш за все, про державний сектор. Однак він потягне за собою зростання зарплат і в приватному секторі.

Про це у коментарі сайту “24tv.ua” розповів економіст Андрій Новак.

Наскільки саме зросте зарплата залежатиме окремо від кожної галузі і конкретного підприємства. Немає прямого зв’язку між зарплатами у держсекторі і приватному секторі. Роботодавець по-своєму вирішуватиме, який рівень зарплат встановлювати для кожної категорії працівників,
– зазначив він.

За словами економіста, у цілому зростання на 5% є реальним. Тому, що в Україні вже другий рік працює інфляційний ефект – дуже високі темпи інфляції. Номінально, це піднімає ціни на усі товари і послуги, відповідно на податкові платежі.

І в умовах коли у 2014-2015 роках була, так звана, політика “затягування поясів”. Тобто “заморожування” зростання зарплат і пенсій. Зростання їх у 2016 році є цілком нормальним,
– підкреслює Новак.

Інше питання, каже експерт, урядовці забувають про співвідношення динаміки росту пенсій і зарплат, яка в декілька разів менша, ніж динаміка росту цін за останні два роки.

А ви вірите у зростання зарплат? Пишіть свої думки у коментарях.

Нагадаємо, 1 липня, віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко під час засідання Кабміну анонсував зростання заробітної плати на 5% до кінця 2016 року. Щодо зростання мінімальної зарплати – в уряді запланували зростання на рівні 13%.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.