Понеділок, 22 квітня

Закон про подвійне громадянство може з’явитися вже до кінця року – МЗС

Подвійне громадянство в Україні можуть запровадити вже до кінця року, якщо за розробку відповідного законопроєкту візьмуться депутати правлячої фракції або президент.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар в інтерв’ю для «Сегодня».

Над концепцією нової редакції закону міжвідомча група за завданням президента працювала ще з літа, а вже до кінця року у МЗС розраховують мати готовий законопроєкт, а може і закон.

Новим проєктом пропонується зняти санкційні норми при набутті українцями іншого громадянства та скасувати вимогу до іноземців позбуватися свого первинного громадянства.

Василь Боднар також зазначив, що для отримання українського громадянства іноземцям треба буде скласти іспит з української мови та прийняти присягу. Втім питання умов роботи іноземних осіб на політичних посадах в Україні залишається дискусійним.

Боднар наголосив, що громадянство Російської Федерації не може бути предметом регулювання цього закону. Як і держави-постачальники нелегальних мігрантів.

Подвійне громадянство зробить закордонних українців ближчими до України, вважають у відомстві. А фахівці відзначають, що надання громадянства іноземним особам може навіть стати прибутковою справою для України.

Так, засновник компанії «Другий паспорт» Юрій Моша у коментарі для Інтерфакс-Україна зазначив, що завдяки безвізу з Європою та очікуваному безвізу з Канадою цінність українського паспорта у світі значно виросла.

«В першу чергу, з комерційної точки зору, тема надання громадянства України, нерезидентам країни і не етнічним українцям може бути вельми прибутковою для держави. Паспорт держави Україна котирується в світі високо… Якщо Україна буде працювати з іноземцями за принципом Кіпру, Карибських країн, паспорт яких оцінюється, в середньому, в 100 000 $, бюджет держави отримає додаткові вливання», – повідомив він.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.