Вівторок, 28 травня

Почаїв закрили на карантин через спалах коронавірусу у лаврі

Через відмову Почаївської лаври Московського патріархату на Тернопільщині співпрацювати з лікарями на карантин закрили все місто

Місто Почаїв Кременецького району Тернопільської області закривають на в’їзд і виїзд із 10-ї години 21 квітня, пише zaxid.net

Таке рішення ухвалив на позачерговому засіданні Кременецький районний штаб із надзвичайних ситуацій після того, як за останню добу кількість хворих на коронавірусне захворювання в Почаєві зросла на 13 осіб.

«Зважаючи на це і на порушення карантинних умов під час Великодніх богослужінь на території Почаєва, на позачерговому засіданні Кременецької районної комісії з надзвичайних ситуацій ухвалено рішення про введення режиму заборони в’їзду-виїзду з міста і в місто Почаїв. Просимо почаївчан повернутись у місто і залишатись вдома. А гостей просимо негайно покинути Почаїв», – наголосив у зверненні заступник голови Кременецької райадміністрації В’ячеслав Онишкевич.

Місцева влада заявила, що через відмову лаври співпрацювати, відстежити всіх інфікованих зараз неможливо

«Населення Почаєва визнано повністю контактним. Настільки велика кількість контактних осіб, що ми вже просто не може порахувати і відстежити. Вчора підтвердили коронавірус у священика парафіяльної церкви. І за нашими даними, з цією церквою контактувало майже все місто», – заявив глава Кременецької районної ради Володимир Стефанський в коментарі ТСН.

Що відбувається в Почаївській лаврі

17 квітня у Почаївській лаврі зафіксували масштабний спалах коронавірусу. Хворобу виявили у трьох священнослужителів УПЦ МП та п’ятьох хористів.

Від початку спалаху, керівництво лаври відмовилося співпрацювати з лікарями і дозволило лише дезінфікувати прилеглі території, без доступу до храму. В лаврі також пообіцяли надати списки осіб, які контактували з інфікованими, але досі цього не зробили. Тож наразі встановити точну кількість хворих складно.

Після цього Почаївська лавра порушила карантин під час Великоднього богослужіння. При цьому, згідно із попередніми домовленостями, богослужіння мало проводитися з виконанням усіх умов і правил карантину – парафіяни мали перебувати на прилеглій території, а не в храмі.

Але вже на самому початку богослужіння поліцейські зафіксували скупчення людей у храмі, ще кілька десятків парафіян перебували на вулиці, і переважна більшість не дотримувалася дистанції. А вже під час релігійної відправи духовенство відчинило двері монастиря, й віряни, всупереч встановленим обмеженням, почали заходити всередину.

Почаївська лавра нині перебуває у користуванні українського підрозділу Російської православної церкви – УПЦ (МП). Ця релігійна організація стала єдиною в Україні, чільники якої закликали нині своїх вірян приходити на Великодні служби Божі, всупереч чинним обмеженням через поширення нового коронавірусу.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.