Понеділок, 4 березня

На Волині від коронавірусу одужала 82-річна бабуся, яка місяць провела під апаратом ШВЛ

82-річна волинянка одужала від коронавірусу. Днями її виписали з інфекційного госпіталю в Боголюбах Волинської області. Жінка захворіла коронавірусом ще наприкінці березня. Перебувала у важкому стані в реанімації. 29 днів пробула на ШВЛ.

Про неї йдеться в репортажі Андрія Гнатюка, передає LMN.

«Нічого не боліло, температура була 38, не збивалася. Викликала швидку, забрали у лікарню. Потім я лежала у хірургії, думала, що апендицит. Але ні, а тоді забрали у Луцьк», – розповідає пані Марія.

Жінка спочатку лежала у Нововолинській лікарні, за місцем проживання. 13 квітня її перевели з інфекційного госпіталю Волинської обласної лікарні, що в селі Тарасове. Стан був важкий. Щоб врятувати бабусі життя, її підключили до апарату штучної вентиляції легень.

«Якщо імунна система працює і ми допомагаємо медикаментами та доглядом, відповідно, ці пацієнти мають шанс одужати», – каже черговий лікар реанімації інфекційного госпіталю Сергій Сівак.

Після 29 днів боротьби за життя пенсіонерка одужала. Її вивели із ШВЛ. Ще тиждень пацієнтка провела у пульмологічному відділенні. А коли тест показав негативний результат, її виписали. Зараз пані Марія вдома, за нею доглядає соцпрацівниця. Бабуся має лише внуків, вони живуть окремо. Чоловік та син померли.

«Чим старша людина, тим більше вона має супутніх захворювань, тим більше ризиків… Ми своїх пацієнтів виходжуємо, як дітей», – розповідає Олег Яковенко, завідувач пульмонологічного відділення обласної лікарні.

Лікар додає, за час епідемії в Боголюбах від коронавірусу лікувалося 80 пацієнтів. 5 із них померли. Їхній вік – 60-80 років. Усі мали важкі супутні захворювання, одна з них – четвертий ступінь лейкозу. До речі, за спостереженнями лікарів, одним із клінічних проявів коронавірусної інфекції вони підмітили і порушення психіки.

“Серед наших пацієнтів хтось плаче, хтось в ейфорійному стані, в когось безсоння. Тобто, на жаль, ця хвороба має негативний вплив і на нервову систему. У нашій команді є лікар невролог, який ці питання коригує», – додав Яковенко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.