Понеділок, 22 липня

На Волині хірурги приловчилися долати рак за допомогою авіаційного інструменту (відео)

Космічні технології в медицині стали справжнім проривом для лікарні в Луцьку.

Хворим на рак прямої кишки, яким раніше в Україні відмовляли в операціях, тепер допомагають на Волині. Там навчилися використовувати гідроскальпель, котрий не ріже, а розтинає тканини водою під тиском у 40 атмосфер, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До операцій хірург Олександр Зінчук готує інструменти самостійно та каже, що треба і вміти користуватися, і любити техніку, котра прийшла до медицини з авіаційної галузі. Там подібні прилади використовують у датчиках положення. Науковці однієї з найдавніших кафедр авіаційного університету завдяки струменевій технології навчилися також різати граніт, чистити метал, прибирати злітну смугу від гуми, а по цьому вирішили свій метод випробувати на органічних тканинах. Матеріал для випробувань купували на базарі у м’ясному відділі, а за наслідками дослідів апарат удосконалювали до рівня, коли діаметр струменя дорівнює цівочці води, випущеній зі шприца.

Інструмент виготовили на підприємстві, що раніше працювало на космос – конструкторському бюро арматуробудування. Гідроскальпель повністю автономний, він живиться від кисневих балонів, які використовують драйвери. Його властивості дозволяють проводити дуже складні операції та видаляти врослі в сусідні органи пухлини, де жоден інший хірургічний інструмент упоратися нездатен. У лікарні вже зробили з півсотні операцій гідроскальпелем і кажуть, що після цього 70% пацієнтів долали онкологію. Тож тепер у Луцьку сміливо беруться за випадки, які раніше вважалися не операбельними, та дають надію хворим на рак прямої кишки у надскладних ситуаціях.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.