Вівторок, 21 травня

З 1 жовтня за містом автомобілісти повинні вмикати фари вдень

З 1 жовтня по 1 травня на заміських дорогах транспортні засоби повинні рухатися з увімкненим світлом фар у денну пору доби.

Саме в зазначений період через скорочення світлового дня і погодні умови виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників дорожнього руху.

Як свiдчить досвiд європейських країн, таке правило дає змогу зменшити на 2 – 15 вiдсоткiв кiлькiсть ДТП за участю кiлькох автомобiлiв.

Водiям в Українi сiм мiсяцiв на рiк потрiбно їздити вдень поза населеними пунктами, увiмкнувши ближнє свiтло фар. Його потрібно вмикати лише в тих авто, у яких немає денних ходових вогнiв, що передбаченi конструкцiєю транспортного засобу. Адже бiльшiсть автомобiлiв нового поколiння вже в заводськiй комплектацiї їх мають, вони можуть навiть автоматично вмикатися iз запуском двигуна.

ближнє світло фар

Для авто, де такi вогнi не передбаченi конструкцiєю транспортного засобу, забезпечено можливiсть позначити себе на дорозi, увiмкнувши ближнє свiтло фар. Водiї повиннi виконувати таку вимогу з 1 жовтня по 1 травня i лише поза межами населених пунктiв.

За мiстом швидкiсть авто значно пiдвищується, вiдповiдно, час реагування на збiльшених швидкостях скорочується. Якщо пiшохiд, наприклад, переходить дорогу, то йому буде легше побачити авто, що наближається, якщо в нього буде увiмкнений дозволений зовнiшнiй свiтловий прилад.

Ця вимога є обов’язковою для виконання, тому за її iгнорування передбачено штраф у розмiрi вiд 425 до 510 грн. Тому я б не радив водiям порушувати це правило.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.