Вихідні дні в травні: скільки будуть відпочивати українці

4239
травневі свята вихідні

Вихідні в травні 2018 будуть тривалими з декількома затяжними уїкендами на початку і в кінці місяця

Скільки днів триватимуть вихідні в травні, коли будуть відпочивати українці, які травневі свята 2018 є офіційними вихідними в Україні, а які дні доведеться відпрацьовувати – читайте далі.

Вихідні дні в травні 2018: Україна

Не за горами травневі свята – час уїк-ендів на природі, смачних шашликів і подорожей. В цьому році в українців з’явиться чудова можливість відпочити і насолодитися весняним теплом, адже вихідні в травні 2018 триватимуть у цілому 10 днів. Крім офіційних неробочих днів, в травні буде три додаткових вихідних дня – 1, 9 та 28 травня.

Для створення сприятливих умов святкування, розпорядженням Кабміну рекомендується перенести робочий день з понеділка 30 квітня на суботу 5 травня.

Скороченими робочими днями на 1 годину будуть передсвяткові дні – 5 травня (перенесення з 30 квітня) і 8 травня.

травневі свята вихідні

Вихідні в травні на День праці

День праці щорічно відзначається в перший день травня. Незважаючи на те, що в минулому році Верховною Радою був прийнятий законопроект № 5496 про скасування вихідного дня 2 травня, маївка 2018 буде тривалою. Травневі свята з нагоди Дня праці почнуться з суботи 28 квітня та триватимуть по вівторок 1 травня включно.

Вихідні на День Перемоги 2018 в Україні

У 2015 році Парламентом України було встановлено День пам’яті і примирення (8 травня), який також проходить щорічно в багатьох європейських країнах. Дата пов’язана з подіями 8 травня 1945 року, коли відбулася ратифікація акту про  капітуляцію німецьких нацистських військ.

У цей день вшановують подвиг українського народу, шанують жертв Другої світової війни, проводять меморіальні заходи. 8 травня – пам’ятний день, вихідним він не є.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Україні відзначається 9 травня. Це офіційне державне свято і неробочий день.

Трійця 2018: уїкенд в кінці травня

Вихідні в травні 2018 завершаться затяжним уїкендом на Трійцю. Православне християнське свято відзначається в неділю через 50 днів після Великодня. У 2018 році День Святої Трійці припадає на 27 травня. Згідно КЗпП України, вихідним днем ​​буде і наступний після свята понеділок. Таким чином, травневі вихідні 2018 з нагоди Трійці триватимуть 3 дні (з 26-го по 28 травня включно). 

Стежте за нами!