Вівторок, 7 квітня

Вибух ракети у РФ: які регіони України накрило радіаційною хмарою

Радіоактивна хмара після вибуху російської ракети під час випробувань під Северодвінськом кілька днів знаходилася над територією України.

Про це свідчить карта, оприлюднена у Twitter виконавчим секретарем Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Ласінною Зербо.

На ній видно, що радіоактивна хмара літала над Україною з 15 по 18 серпня.

Зокрема, мова йде про більшу частину південно-східних регіонів, окупований РФ Крим, а також про частину центральних районів країни.

Що кажуть про це екологи

Як у коментарі 24 каналу розповів еколог Олександр Соколенко, у даних, які оприлюднив Зербо, він не побачив підтвердження того, що в Україні десь зафіксовано підвищення рівня радіації.

Теоретично можливо, що викид, який стався під Севєродвінськом (а там фактично був ядерний вибух), міг досягнути України. Тобто радіонукліди могли потрапити в українське повітря. Але для того, щоб про це говорити, нам слід мати інструментальні показники, що в Україні зафіксовано підвищення рівня радіації. До прикладу, зараз у Києві рівень радіації становить 10 мікрорентген за годину. Такий самий рівень фіксували вчора, позавчора, місяць і навіть рік тому”, – підкреслив експерт.

Він переконує, що такий рівень є межею норми. Відтак, наголошує фахівець, відповідно до інструментальних показників, у Києві сьогодні не фіксували підвищення рівня радіації.

“Якщо ще десь в Україні зафіксували підвищення рівня та оприлюднили ці дані, тоді ми вже зможемо говорити, що це, імовірно, пов’язано з вибухом у Росії. Крім того, багато хто серед населення має дозиметри та проводить заміри. Тому, я думаю, якби десь дійсно зафіксували підвищення рівня радіації, то ця інформація би точно спливла, оскільки вибух під Севєродвінськом мав значний резонанс. Але сьогодні у соцмережах ні повідомлень, ні скріншотів дозиметрів з показниками, які перевищують рівень норми, я не зустрічав”, – каже еколог.

За матеріалами

 

ТЕГИ: