ВРУ зобов’язала ФОП 2-4 категорій у сфері торгівлі і послуг перейти на касові апарати

Верховна Рада схвалила законопроект №1073 про внесення змін до Податкового кодексу, який зобов’язує фізосіб-підприємців другої-четвертої категорії у сфері торгівлі і послуг використовувати реєстратор розрахункових операцій (РРО), інформує LB.ua.

Штрафи за порушення роботи з РРО (видача чека на неповну суму вартості товару або послуг; непроведення розрахункових операцій через РРО) на перехідний період до 1 жовтня 2020 року становитиме 10% від вартості товару або послуг, за інше – 50%. Після перехідного періоду штрафи збільшать до 100% і 150% відповідно.

Від необхідності використовувати РРО звільнили ФОП першої категорії.

Для ФОП другої-четвертої категорій, які продають побутові товари з гарантійним ремонтом або медикаменти, РРО стануть обов’язковими з 1 жовтня 2020 року. З 2021 року до них додадуть ФОП, які продають ювелірні товари, текстиль, вживані товари в магазинах, ресторани і кафе, туристичні агентства, готелі та хостели.

Для інших ФОП РРО будуть обов’язковими, якщо їхній щорічний дохід перевищує 1 млн гривень.

Також закон запроваджує механізм кешбеку, який передбачає виплату грошей покупцям, які поскаржаться на продавців, які не видають чеків. Такі зміни вносяться безпосередньо до Податкового кодексу і передбачають, що сума придбання повинна бути від 850 грн.

Крім того, ухвалені поправки збільшують щорічний оборот для другої групи ФОП з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн.

Цього ж дня народні депутата проголосували за законопроект №1053-1 про внесення змін у Закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який дозволяє використовувати програмні РРО поряд з традиційним.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.