Понеділок, 25 вересня

Відсьогодні Київ переходить на безготівкову оплату паркування. Де і як тепер платити

Столична влада пропонує кілька способів оплати за паркування

Відсьогодні Київ переходить на безготівкову оплату паркування. Де і як тепер платити

Відсьогодні, 10 серпня, в Києві заплатити за паркування можна буде лише безготівково. Існує чотири способи оплати: за допомогою платіжного купона, який можна придбати в кіоску, паркомата, мобільного додатка і скретч-карти, відправивши СМС, пише видання Вгороде.

Є три зони паркування: 1, 2 і 3. Вони відрізняються один від одного тарифами, але по вихідних з 00:00 до 24:00 – парковка безкоштовна.

По буднях:

1 зона з 8:00 до 22:00 – 10 гривень за годину
2 зона з 8:00 до 22:00 – 7 гривень за годину
3 зона з 8:00 до 22:00 – 5 гривень годину

Найлегший спосіб оплати – через мобільний додаток. Завантажити додаток для IOS можна тут, Android тут. Вам потрібно прив’язати свою банківську картку до програми і оплачувати парковку з неї. Це офіційний додаток «Київтранспарксервіс».

Якщо у вас немає смартфона, то вам підійде такий спосіб оплати паркування як скертч-карта для СМС. Вам потрібно придбати скретч-картку. Оплатити за її допомогою паркування потрібно так:

  • Ви купуєте її на певну кількість гривень, наприклад, на 50. Для початку вам треба поповнити свій паркувальний рахунок. Для цього необхідно відправити СМС-повідомлення з кодом поповнення на номер 516.
  • Припаркувавшись, слід відправити СМС з номером територіальної зони (1,2 або 3), реєстраційний номер машини на той же номер 516. У відповідь вам прийде повідомлення з підтвердженням операції, це стане початком вашого паркування.
  • Щоб зазначити, що ви закінчили своє паркування, треба відправити СМС-повідомлення з літерою «С» на номер 516 або зателефонувати на цей номер.

Адреси, де можна придбати скретч-картку тут. Так само придбати її можна в кіосках «Преса».

Адреси, де можна придбати скретч-картку тут. Так само придбати її можна в кіосках «Преса».

Місячна карта і паркувальний талон -це ще один спосіб оплати паркування. Картки і паркувальний талон теж визначені під свою зону: 1, 2 або 3.

Користуватися ними так: для початку парковки її досить покласти лицьовою стороною під лобове скло автомобіля. Якщо ви будете користуватися талоном на годину, на ньому відмітьте тривалість паркування і знову ж додайте його лицьовою стороною під лобове скло вашого авто. Купити їх можна в кіосках «Союздрук» або онлайн.

Виглядають талони так:

Виглядають талони так:

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.