«Ваше мовчання – це те, чого хоче Кремль»: Петро Порошенко виступив в ООН

Головні тези з виступу президента України на 73-й Генасамблеї

Президент України Петро Порошенко виступив на 73-й Генасамблеї ООН. Його виступ став спробою донести до світової громадськості найважливіше для України питання – військову агресію Росії на сході нашої країни, окупацію Криму та порушення прав людини. Про це повідомляє Mind.

«Поки я тут виступаю, мені надійшли відомості, що сьогодні ще один військовий загинув на сході України, в цій війні, яку веде проти України один із постійних членів Ради Безпеки ООН – Росія.

Москва перетворює українців на сиріт. Це щоденна реальність для України ось уже 4 роки.

Україна зробила свій вибір жити незалежно, і Росія карає Україну за це рішення. Потім робить вигляд, що Україна, чи Грузія самі на себе напали. Звідки нам знати, яка країна наступною нападе сама на себе?», – заявив Петро Порошенко.

Глава держави звернувся до ООН із закликом припинити робити вигляд, ніби нічого не відбувається.

«Ваше мовчання – це те, чого хоче Кремль. Ця війна – не тільки проти України, а проти всіх нас зрештою. Не думайте, що вас це не торкнеться.

Коли немає рішучої і єдиної реакції – агресор посилює свою руйнівну діяльність.

Що ми можемо протиставити? Відповідальність за кожен акт агресії – це має бути першим правилом ООН.

Якраз тому, що не було покарання після війни в Грузії – зʼявилася війна в Україні. Після Литвиненка зʼявився Скрипаль. Після Алеппо – Ідліб. Вони не зупиняться. Хто стане наступним?

Після анексії українського Криму Росія хоче окупувати Азовське море, після того, як незаконно спорудила Керченський міст», – наголосив Порошенко.

Він звернув увагу, що ООН останнім часом втрачає свій авторитет, оскільки не може прийняти жодну резолюцію, яка би могла вплинути на Росію, тому що остання використовує своє право вето. Порошенко закликав позбавити Росію цього права через реформу Ради Безпеки.

«Прекрасні формулювання статуту нічого не значать, якщо вони не застосовуються на практиці. Що нам робити, якщо країна з правом вето в Раді Безпеки використовує його для того, щоб самій уникнути відповідальності?»

«Закликаємо до реформи Ради безпеки і готові брати участь у цьому процесі, – запропонував президент України. – Щоб ООН надалі могла реагувати на загрози для міжнародної безпеки».

Порошенко звернувся до Ради безпеки з закликом ввести на схід України в зону воєнних дій миротворчу місію ООН, з цим закликом він вперше звернувся до генсекретаря ООН ще в 2015 році.

«Оскільки ООН не змогла зупинити військову агресію проти України, ми вважаємо, що тепер ця організація могла би допомогти вирішити цей конфлікт: ввеси миротворчу місію з потужним мандатом та широким колом відповідальності, що сприятиме поверненню миру на українську землю. А не тієї, що допоможе заморозити конфлікт або закріпити присутність агресора та його поплічників на Донбасі. Ми серйозно розраховуємо на подальший прогрес у вирішенні цього важливого питання», – сказав Порошенко.

Також президент України нагадав, що в 2017 році Європейський суд з прав людини виніс рішення, що Росія повинна зняти заборону на діяльність кримського Меджлісу, однак Росія ігнорує це рішення, що ще раз показує її ставлення до міжнародних інституцій.

Говорячи про анексований Крим, Порошенко зазначив, що сьогодні Росія фактично перетворила півострів на військовий плацдарм, що загрожує безпеці всього регіону.

Глава української держави згадав про дискримінацію кримських татар і українців на території Криму, тортури і вбивства.

Зокрема, Володимира Балуха, якого засуджено до 5 років в’язниці за український прапор на своєму будинку.

Українського режисера Олега Сенцова, засудженого до 20 років колонії суворого режиму.

«Обоє вони зараз між життям і смертю, тому що оголосили голодування на знак протесту проти порушень прав людини», – наголосив Порошенко. Він закликав Генасамблею ООН прийняти відповідну резолюцію про звільнення політв’язнів, зокрема й українських військових, полонених на Донбасі.

Україна вважає, що ООН – гарантує захист прав людини, і просить виконувати своє призначення як організації. Україна в свою чергу виконує взяті на себе зобовʼязання щодо економічного зростання.

За словами Порошенка, економіка країни росла на 3,8% в другому кварталі, це вже 10-й квартал зростання. Головним чином це відбувається завдяки кращій роботі банківської сфери та міжнародним інвестиціям.

І це при тому, що близько 6% ВВП в Україні йде на оборону через війну з російським агресором, зазначив він.

Україна вітає ініціативу ООН щодо боротьби зі світовим голодом. 800 млн людей в світі голодують, і ми готові запропонувати допомогу, сказав Порошенко, тому що Україна як ніхто знає ціну цій проблемі.

В листопаді ми будемо відмічати річницю трагедію Голодомору – найбільшого геноциду, штучно створеного комуністичним режимом і Сталіним в Україні. Порошенко закликав ООН приєднатися до вшанування памʼяті жертв тієї трагедії.

Наприкінці промови він нагадав, що саме ООН має стояти насторожі, щоб не допустити подібних геноциді, воєн і жертв.

«Наше спільне завдання полягає в тому, щоб зробити ООН такою організацією, яка могла б виконувати ту функцію, яку ми всі від неї чекаємо – захист людини», – сказав український президент.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.