п`ятниця, 22 вересня

В УПЦ КП назвали, кого запропонують на главу помісної православної церкви після томосу

Українська православна церква Київського патріархату після надання Вселенським Патріархом томосу запропонує кандидатуру патріарха Філарета на посаду предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні.

Про це в інтерв’ю «Українській правді» повідомив речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря).

«Ми як архієреї Київського патріархату будемо висувати і підтримувати кандидатуру патріарха Філарета. Тому що іншої такої кандидатури, яку б можна було порівняти з ним за досвідом та якостями як духовного лідера, керівника, ми не бачимо», – підкреслив архієпископ Євстратій.

Він додав, що досі в усіх розмовах, які ведуться між церквами про предстоятеля, нікого іншого не пропонували.

«Ніякої іншої кандидатури ніхто не висував. Ми вважаємо, що патріарх Філарет має бути обраний», – зазначив речник Київської патріархії УПЦ КП.

«Після виборів, коли вже буде обраний предстоятель єдиної церкви, він від її імені повинен отримати томос. Чи це буде одразу на соборі, чи це буде якось згодом – це вже технічні деталі. В будь-якому разі ми зі свого боку налаштовані зробити все для того, щоб всі ці речі завершилися до кінця цього року. Чим швидше, тим, очевидно, краще», – підсумував він.

Нагадаємо, у п’ятницю, 14 вересня, в Москві пройде позачергове засідання синоду Російської православної церкви. Очікується, що основною темою обговорення стане надання томосу про автокефалію Українській православній церкві. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: