Вівторок, 23 квітня

В Україну повернули унікальний історичний документ, який вивезли під час ІІ Світової

13 квітня  із Німеччини в Україну привезли унікальний історичний документ – Грамоту Петра І про поставлення митрополита на Київську митрополію.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр культури Євген Нищук, передає Львівський портал.

Грамота Петра І датована 1708 роком, була втрачена в часи Другої Світової війни, а з кінця 1950-х років вона знаходилась у бібліотеці Інституту східно-європейської історії та краєзнавства при університеті Тюбінгену (Німеччина).

Грамота Петра І про поставлення митрополита на Київську митрополію.

Як пише Голос України, цей документ є красномовним свідченням анексії Української помісної церкви Московією. Адже  у ньому є застереження Петра І про те, що Москва мала сильні побоювання, що Київська митрополія повернеться під владу Константинополя.

Фото: DW, Євген Нищук

Ця царська грамота адресована митрополиту Йоасафові (Кроковському) про поставлення його на Київську митрополію. Йоасаф був останнім митрополитом за часів перебування Києва у складі Російської імперії, якого за старими звичаями вільно обрало київське духовенство, а цареві залишилося лише підтвердити призначення. 

Фото: DW, Євген Нищук

Фото: DW, Євген Нищук

«Це справді надзвичайно цікавий рукописний пергамент, розміром 80 х 58 см у срібно-позолоченій оправі. По поверненні документ доправили до Національного заповідника «Срфія Київська», де дуже скоро ми представимо його до огляду. Ця передача стала результатом роботи Міжурядової комісії з питань повернення переміщених культурних цінностей під час Другої Світової війни», – написав Євген Нищук.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.