Вівторок, 3 жовтня

В український правопис хочуть повернути деякі норми 1919 року

В новий український правопис хочуть повернути ряд мовних норм “репресованого” правопису 1919 року.

Про це зазначила на Першому світовому форумі українознавчих суботніх та недільних шкіл міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, повідомляє Укрінформ.

“В Україні оприлюднено проект – проєкт нового правопису української мови. Я недаремно назвала два слова — проект і проєкт. Тому що перший український правопис був прийнятий у 1919 році в УНР, і потім він дуже сильно постраждав у 30-і роки. Був розстріляний активний провідник українізації – нарком освіти України Микола Скрипник, і так само був розстріляний, репресований український правопис. І зараз ми хочемо частину репресованих норм повернути у сучасний правопис, залишивши його багатоваріантність”, – зазначила Гриневич.

За її словами, навіть невеликі “нововведення”, включаючи “репресовану” букву “и” у закінченнях родового відмінку, мають велике значення.

Як сказала міністр освіти, вона розповіла про це учителям з української діаспори за кордоном, бо знає, наскільки це болить їм, наскільки вони прагнуть історичної справедливості щодо рідної мови.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.