У червні Міністерство юстиції перестало публікувати реєстр корупціонерів у форматі відкритих даних, тож тепер майже 24 тис. корупціонерів потенційно зможуть повернутися на держслужбу.
Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, пише Еспресо
“Відповідно до постанови Кабміну, Національне агентство проводило перевірку претендента на державну посаду в реєстрі корупціонерів. Якщо людина потрапила в реєстр, то протягом трьох років її не мали брати на роботу в Держоргани”, – пояснює Тарас Бойко, виконавчий директор Центру політико правових досліджень.
Починаючи з 14 серпня 2018-го року списки корупціонерів публікували на порталі відкритих даних кожні 7-10 днів. Проте останнє оновлення даних відбулося 25 червня 2019 року.
Згідно з останнім оновленням в Україні було зареєстровано понад 23,9 тисяч корупціонерів.
“Національне агентство з протидії корупції зараз взялося створювати сайт з реєстром корупціонерів, проте цей реєстр не є відкритим — ці дані неможливо обробити автоматично”, – повідомили в Опендатаботі.
“Людина, яка скоїла корупційне правопорушення як мінімум протягом трьох років не має права обіймати державні посади. Якщо її статус буде неможливо перевірити автоматично, є ризик, що ці люди зможуть повернутися на державні посади”,- йдеться у повідомленні.
На запит у НАЗК повідомили, що процес знаходиться на стадії оголошення тендеру для пошуку технічних підрядників, і реєстр опублікують тоді, коли цей процес завершиться. Точна дата публікації залишається невідомою.
Підтримайте проект на Patreon