В Україні пропонують проектувати на трамвайних шляхах зелені насадження

“Зеленими шляхами” сподіваються вирішити проблему з водіями, які люблять проїхатись коліями

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлення державних будівельних норм (ДБН) щодо вулиць і доріг населених пунктів.

Зокрема, наразі розглядається пропозиція влаштовувати на шляхах руху трамваїв зелені насадження, так звані, “зелені колії” (“green tram tracks”). Вони сприятимуть покращенню екологічного та естетичного стану міст та перешкоджатимуть заїзду на них іншого транспорту, наприклад, індивідуальних автомобілів.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Досі у нас є такі розумники, які не нехтують можливістю проїхатись трамвайною колією, не задумуючись про те, які небезпечні наслідки може мати така їзда. У Європі вже давно придумали спосіб як з цим боротися і при цьому забезпечити охайний вигляд та підвищувати екологічний стан міст. Це “зелені колії” трамваїв. Тобто, коли шляхи трамвайного руху озеленюють як клумби. Виглядає це дуже гарно і несе лише користь для міст. Та й око пересічних громадян радіє від цієї зелені. Чому б не робити так і в Україні?” — написав він.

Парцхаладзе навів приклад багатьох міст Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі та інших країн Європи, де практика влаштування “зелених колій” широко розповсюджена: «Вони почали з’являтися тут ще у 80-х роках минулого століття, щоб повернути зелені зони у міський простір. Такі “зелені колії” — невід’ємна частина міської інфраструктури Барселони, Страсбургу, Варшави, Мілану та інших європейських міст. І ми можемо теж запозичувати цей досвід”.

Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП «ДерждорНДІ».

Довідково

ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів” вступили в дію з 1 вересня 2018 року. Ними було введено низку принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема, можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг та інші зміни.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.