п`ятниця, 10 квітня

В Києві під Офісом президента почалась акція «Нічна варта»: мітингуючі ставлять намети (відео)

Активісти встановили кілька наметів і мають намір лишитися на ніч, передає BBC News Ukrainian.

Представники руху “Ні капітуляції” планують проводити акцію “Нічна варта” – ночувати під Офісом президента і перебувати там до закінчення саміту “нормандської четвірки” у Парижі 9 грудня.

На трансляції, яку вела спільнота “Відсіч”, було видно, як силовики в балаклавах оточили сцену і розбирають її. Протестувальники кричали “Ганьба” і “Зелю Геть”, але сутичок не було.

За півгодини до початку акції активісти хотіли поставити сцену навпроти будівлі ОПУ, але їм завадили правоохоронці. Також правоохоронці не впустили фуру з табличкою “Телебачення України”, всередині якої перебуває каркас для шатра.

Пізніше активістам вдалося встановити кілька шатрів і наметів. Також принесли бочки і генератори. Поліція не втручається.

Згодом інцидент пояснив один з координаторів руху “Ні – капітуляції” Мирослав Гай в ефірі каналу “Прямий”.

За його словами, вони подавали заявку на спорудження сцени і поліція навіть допомагала її привозити, але в якийсь момент надійшла команда сцену демонтувати.

“Людей відтиснули, розібрали та винесли сцену, відвезли у відділок якийсь, але це ж приватна власність. Сцена була напіврозібрана, вели консультації, де її ліпше поставити. Йшов діалог і його розтоптали”, – каже пан Гай.

На сцені збирались співати, показувати українські фільми та читати лекції.

Люди збираються на акцію “Варта на Банковій”. “Вона не скасовується”, – каже активіст, люди збираються ночувати під ОП.

Під Офісом президента перебувають близько тисячі людей.

Є інформація, що активісти збираються встановлювати там намети.

9 грудня в Парижі відбудеться саміт “нормандської четвірки” за участі лідерів Франції, Німеччини, Росії та України. Також очікується двостороння зустріч президентів України та Росії.

8 грудня вдень у Києві відбулось віче “Червоні лінії”.

Кілька тисяч людей на Майдані Незалежності закликали Володимира Зеленського не перетнути “червоні лінії ” на зустрічі з президентом Росії щодо врегулювання війни на Донбасі.

ТЕГИ: