Вівторок, 26 вересня

Уряд планує відновити військовий призов із 18 років

Про повернення призиву на строкову службу з 18 років заговорили в штабі Командування Сухопутних військ. Ініціативу Управління персоналу штабу підтримали в Генштабі ЗСУ.

Відповідна пропозиція прозвучала на робочій нараді в Офісі президента, – пише Газета.юа.

Начальник відділення комплектування Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ підполковник Микола Качаненко пояснив, чому потрібно повернути призов із 18 років. Його коментар наводить Армія Inform.

До Генерального штабу Збройних сил направили пропозиції підвищити відповідальність призовників за ухилення від військової служби. Наразі закон передбачає штраф за неявку за повісткою 225 грн. За ухилення від військової служби передбачено покарання у вигляді обмеження волі. Найсуворішим випадком може стати вирок у вигляді умовного покарання. Тому, вважає підполковник Качаненко, окремим призовникам вигідніше бути умовно засудженими, ніж служити у війську.

Офіцер зауважив на розбіжності між законом “Про військовий обов’язок і військову службу” і президентським Указом про призов. У законодавчому документі йдеться, що призову на строкову службу підлягають громадяни, яким “виповнилося 18 років і старші особи, які не досягли 27-річного віку”. А відповідно до останніх президентських указів, призивали громадян із 20 років.

Качаненко вважає, що така розбіжність негативно впливає на призовну кампанію. Адже юнаки після закінчення базового навчального закладу починають влаштовувати особисте життя.

“Хтось починає працювати, хтось заводить сім’ю. І в подальшому хлопець розглядає службу в армії як небажану. Нещодавно побував на нараді в Офісі президента під головуванням одного з заступників керівника Офісу, де озвучили пропозицію призивати до війська з 18 років, як того вимагає закон. У письмовому вигляді така пропозиція надійшла і від Генштабу ЗСУ. Отже, є сподівання, що наступний Указ президента про призов громадян на строкову службу відповідатиме Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” і юнаків знову призиватимуть до війська з 18 років”, – каже Качаненко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.