Українських заробітчан назвали «колективним героєм польської економіки»

Українці стали впливовішими для економіки Польщі, ніж її президент

Українці посіли друге місце у рейтингу «50 найвпливовіших людей польської економіки» за версією популярного видання Dziennik: Gazeta Prawna і знаходяться між прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким та президентом Польщі Анджеєм Дудою, пише zaxid.net.

У виданні пояснили друге місце українців тим, що польська економіка розвивається і потребує робочих рук, а найбільше трудових мігрантів у Польщі – з України, і їх кількість постійно зростає. «Українці – колективний герой польської економіки, або принаймні важливий і світлий пункт на нашому ринку праці», – пояснили автори рейтингу.

Газета звертає увагу на те, що торік польські працедавці подали 1,7 млн заявок про намір працевлаштувати громадян України, що на третину більше, ніж в 2016 році, а з 2014 року це зростання досягло 350%. Газета наголосила, що ця цифра не є тотожною кількістю працевлаштованих українців (яких менше), але динаміка зростання «вражає». «Міграційна хвиля зі сходу, крім латання дефіциту робочої сили, позитивно впливає на систему соціального страхування завдяки внескам, що їх роблять іммігранти. Станом на кінець вересня 2017 року в ZUS (Управлінні соціального страхування Польщі, – ред.) застрахувалися 308 тис. українців, а їх кількість протягом року зросла приблизно на 130 тис.», – наголошує видання.

Також звертають увагу на те, що вплив ролі українців на польському ринку особливо важливе в контексті демографічних викликів для Польщі. За даними ООН, Польща є однією з країн, де спостерігається швидке скорочення населення, і польське суспільство незабаром стане одним з найстаріших в Європі. У цьому контексті мігранти зі сходу допомагають пригальмувати демографічну проблему Польщі.

«Однак це не вирішує проблему, оскільки Україна теж старіє і стає безлюдною ще швидше, ніж Польща. Ми не можемо розраховувати на те, що нові працівники залишаться в Польщі постійно», – коментують автори рейтингу.

При цьому видання зазначає, що Польща все ще не має цілісної міграційної політики та ідей щодо того, як дозволити українцям, білорусам та іншим «пустити коріння в Польщі». «Як тільки для них відкриються кордони більш багатих країн Західної Європи, магніт більш високих зарплат може потягнути їх за Одер», – резюмує польське видання.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що згідно з соціологічним досліженням, який проводив Київський міжнародний інститут соціології на замовлення видання DT.UA, переважна кількість українців хотіла би при можливості поїхати на заробітки до Німеччини і Польщі.

У грудні екс-президент Польщі Олександр Квасневський заявив, що українські заробітчани допомагають польській економіці.

Раніше ZAXID.NET писав, що у Польщі в 2017 році рекордно зросла кількість українців, які платять страхові внески. Вони стали втричі частіше скаржитися на своїх працедавців в Польщі, що свідчить про значне зростання офіційних працевлаштованих українців у країні.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.