Бюро УГКЦ з питань екології закликає не приносити штучних квітів на кладовища перед великодніми святами. Про це інформує прес-служба Бюро на своїй сторінці у Facebook.
Пластикові вінки та декорування не мають жодної богословської символіки, а сама традиція поширилася у радянські часи. Бюро УГКЦ нагадує, що ці вироби починають шкодити довкіллю вже на етапі виготовлення сировини, адже для цього використовують нафтопродукти.
«В часі великодніх свят ми приходимо до могил наших рідних, щоб помолитися, прибрати гроби, а також стараємося зробити так, щоб вони були красиві. Але душі наших померлих не потребують матеріальних нагород, церква просить під час великодні свят іти на цвинтар з відкритим серцем та живими квітами», – заявив архієписком і митрополит Івано-Франківської УГКЦ Володимир Війтишин.
Як інформують у Бюро УГКЦ з питань екології, пластикова квітка чи вінок не мають нічого спільного з виявом християнської віри. Окрім того, пластикові вінки мають нетривалий термін використання, за рік їх викидають на смітники. Якщо пластмасу закопувати в землю, вона не розкладається упродовж багатьох десятків років. Натомість під час спалювання створює діоксини, які виділяють отруйні для навколишнього середовища речовини та провокують виникнення злоякісних пухлин.
«Ми не задумуємося над тим, скільки приносимо шкоди, коли кладемо сміття на могили покійних. Коли вінки втрачають вигляд, то потрапляють у землю і забруднюють наволишнє середовище, особливо, якщо їх спалювати», – розповів заступник начальника Державної екологічної інспекції у Івано-Франківській області Ігор Яківчук.
Бюро УГКЦ з питань екології проводить інформаційну кампанію про шкоду пластикових квітів від 2013 року. Торік в рамках інформування, комісія виготовила понад тисячу банерів зі даними про шкоду довкіллю, які повісили перед цвинтарями на Західній Україні.
Підтримайте проект на Patreon