У Польщі непокояться: українські заробітчани все частіше вирушають далі у ЄС

449
заробітчани заробітки працівник робочий

Кількість заяв про офіційне працевлаштування українців у Польщі за рік знизилася на 25%.

Про це повідомляє «Польське Радіо» з посиланням на офіційні дані Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики Польщі, пише ZIK.

Як зазначає видання, згідно з оприлюдненим 21 вересня рапортом польського Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики, у першій половині 2018 року зареєстровано 692 466 заяв про доручення виконання роботи громадянам України. Це на 212 388 менше, ніж в аналогічний період 2017 року.

Голова комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української економічної палати Павло Кулага звернув увагу на три головні причини тенденції до зменшення числа заяв, які стосуються працевлаштування громадян України у Польщі.

«По-перше, 1 січня 2018 року заяви підприємців про намір прийняти на роботу іноземця стали платними, також цю процедуру змінено і видовжено у часі, що ускладнило торгівлю фіктивними заявами. По-друге, в першій половині минулого року (до 11 червня 2017 року) ще не було безвізового руху для громадян України.

Щоб працювати в Польщі на основі біометричного паспорта, надалі необхідна заява, проте можливість вільно перебувати в Шенгенській зоні сприяє також випадкам нелегального працевлаштування без документів, передусім в інших країнах ЄС.

По-третє, популярність Польщі як місця сезонної роботи дещо зменшилася, а українці в першій половині 2018 року часто обирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни та Ізраїль», – підкреслив Павло Кулага.