п`ятниця, 1 березня

У полку “Азов” упевнені, що армія має змогу прорватися на “Азовсталь”

Представники полку Національної гвардії України “Азов”, які захищають Маріуполь, упевнені, що є військовий спосіб деблокувати завод “Азовсталь” і визволити звідти бійців.

Джерело: представник “Азова” Ілля Самойленко в інтерв’ю “Sky News”,УП

Пряма мова: “Це можливо (зробити) військовим шляхом, і це також можливо політичним шляхом. Ми можемо сказати вам, як це зробити військовим чином, але, звісно, такі операції – це засекречена інформація. 

Більшість людей, які сидять у владних кабінетах в Україні, переважно погано розуміють ситуацію, із нашої точки зору реальність інша”. 

ІЛЛЯ САМОЙЛЕНКО, "АЗОВСТАЛЬ", СКРИНШОТ

ІЛЛЯ САМОЙЛЕНКО, “АЗОВСТАЛЬ”, СКРИНШОТ

Деталі: За словами Самойленка, найбільша проблема – це національна безпека. 

Він упевнений, що у випадку катастрофічних наслідків для маріупольського гарнізону будуть катастрофічні наслідки й для всієї України та її людей.

Самойленко додав, що бійці все ж намагаються “каналізувати зусилля для найкращих варіантів та наслідків” у цій ситуації.

Передісторія: 

  • Днями президент України Володимир Зеленський заявляв, що розблокування Маріуполя військовим шляхом зараз неможливе через брак важкого озброєння.
  • Він також повідомляв, що Росія не дає згоди на жоден із запропонованих Україною варіантів порятунку українських військових у Маріуполі. 
  • Український президент попереджав, що знищення росіянами українських військових і цивільних на “Азовсталі” в Маріуполі унеможливить подальші переговори з РФ.
  • Жінок, дітей та літніх людей з “Азовсталі” евакуювали в кілька етапів по 7 травня включно. Медиків і поранених, як сподівалася влада, евакуювати не вдалося. Війська РФ продовжують штурмувати і обстрілювати завод “Азовсталь”.
  • Маріуполь заблокований російською армією з 1 березня. Із кінця квітня українські захисники заблоковані на заводі “Азовсталь”, але продовжують боротьбу. 
  • Морпіхи не раз закликали українську владу та лідерів інших країн, зокрема Туреччини, вивести їх із Маріуполя за процедурою “extraction” – як було в 1940-му році з французьким Дюнкерком. “Азов” бачить чотири варіанти дій, але віддає перевагу тому, щоб битися. 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.