У Києві має з’явитися вулиця Роберта Конквеста

3 серпня 2015 року пішов з життя Роберт Конквест, британський дослідник, що прямо назвав Голодомор 1932 – 1933 років геноцидом Українського народу. Український інститут національної пам’яті звернувся до Київради із пропозицією вшанувати пам’ять великого друга України, назвавши одну із столичних вулиць на його честь.

 

В своїх книгах «Великий терор: сталінські чистки 30-х» (1968) та «Жнива скорботи: радянська колективізація та терор голодом» (1986) Роберт Конквест довів штучність та умисність Голодомору 1932 – 1933 років на основі величезного масиву документів – архівних, свідчень очевидців, публікацій у пресі, як радянській, так і іноземній. Він прямо назвав політику радянського керівництва по відношенню до населення України геноцидом.

 

За вивчення проблематики Голодомору Роберт Конквест був нагороджений орденом Британської імперії, президентською медаллю Свободи (найвища нагорода для цивільних осіб у США), національною премією імені Тараса Шевченка та орденом Ярослава Мудрого.

 

У Києві триває процес декомунізації, тож Український інститут національної пам’яті вважає доречним перейменувати одну зі столичних вулиць, що раніше носила ім’я діяча комуністичної партії, на честь всесвітньо відомого дослідника Роберта Конквеста.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: