На Херсонщині біля села Григорівка є унікальне рожеве озеро з ропою, яка надзвичайно корисна. У ній 35% солі, під ногами відчуваються її кристали.
Хоча дістатися дна важко – через щільність вода одразу виштовхує нагору. Тож, відпочивальники і місцеві залюбки лежать на поверхні. Це не лише неймовірне задоволення, а ще й неабияка користь.
Рожеве озеро науковці вважають залишками прадавнього Лемурійського моря. А медики запевняють – вода тут не мертва, а навпаки – цілюща.
Лікар Надія Волошко аргументує – ропа тут насичена мінералами, солями хлористого магнію та калію, йодистого натрію, бромистого магнію і кислотами. А ще в озері живуть бактерії, які виробляють цінні для людського організму каратиноїди.
«Це провітамін А. Це вітамін молодості, нормалізує зір, покращує шкірні структури», – каже Надія.
Після солоних ванн корисно прийняти ще й грязьові. Зробити це можна всього за 50 метрів звідси – у Сиваші.
80-річний Віталій Матковський змалку знає про цілющість грязей. Їх він видобував усе життя.
«Травму отримав – ногу вдарив, подряпав – побіг, обмився, скупався і все. На вечір вже ти здоровий. Ці грязі наносять товстим шаром. Тонким грязі не лікують. І витримують потрібний час. Грязі не можна давати висихати за жодних умов», – розповідає Віталій.
Кому солей і грязей мало – на Херсонщині пропонують ще й термальні ванни. У басейни набирають з-під землі гарячу воду – до 40-а градусів. Вона насичена йодом, бромом, сірководнем і хлоридом натрію. Одеські та японські вчені підтвердили лікувальні властивості потоків.
«Вода починає діяти на мікроциркулярному рівні: через шкіру вбирається у дрібні капіляри, поступає у всі судини і доноситься до всіх органів», – пояснює директор водолікарні Лариса Поспєлова.
Про унікальність херсонської природи ще 4 роки тому мало хто знав. Нині ж активно розбудовують інфраструктуру і залюбки здають садиби курортникам. Кажуть – оздоровитися тут можна не гірше, аніж на Мертвому морі, але значно дешевше.
Підтримайте проект на Patreon