Вівторок, 26 вересня

Тарифи на опалення. Скільки українці платитимуть за тепло цього сезону

В Україні почався опалювальний сезон. Поки до тепла підключили тільки соціальні об’єкти: лікарні, школи, дитячі садки.

Пише Телеканал Україна

У квартирах батареї почнуть гріти лише після того, як температура повітря на вулиці опуститися до + 8. Скільки в цьому році будуть платити українці за опалення, і як буде нараховуватися тариф, читайте далі.

У червні 2019 року Кабінет міністрів України прийняв постанову №560, в якій встановив граничні значення тарифів на опалення та поставку гарячої води для населення. Документом передбачається, що обмеження діятимуть в період опалювального сезону 2019-2020 років.

Зокрема, постановою передбачено, що для жителів міст обласного значення та Києва тариф на постачання теплової енергії:

  • для будинків, обладнаних приладами обліку, повинен становити не більше 1400 грн за 1 Гкал (з ПДВ).
  • для будинків без лічильників тепла – 35,21 грн за 1 кв. м (з ПДВ) .

Тарифи, які встановлюються місцевими компаніями-постачальниками, можуть бути нижче наведених показників, але не можуть їх перевищувати. Якщо ж нинішні тарифи вище, місцевим адміністраціям та радам доручено вжити заходів для їх зниження до вказаних значень.

У менших населених пунктах райцентрах, містах районного значення та в селищах – тарифи також не повинні перевищувати максимальних значень, встановлених постановою КМУ.

Виходить, що після вступу в силу даної постанови, суми в платіжках багатьох споживачів повинні зменшитися, ймовірно, економія складе 15% .

Також на сайті Міністерства юстиції України з’явилися Онлайн калькулятор послуг і Зразки документів для перерахунку цін.

У калькуляторі можна підрахувати, на скільки гривень і відсотків нинішній тариф більше граничного.

Серед зразків документів – бланк заяв до місцевих органів влади з вимогою провести перерахунок відповідно до постанови Кабміну і бланк заяви в організацію, яка постачає комунальну послугу, з такою ж вимогою.

Ці нововведення підносяться як захист прав споживачів та інформаційна кампанія Мінюсту «Я маю право на чесну платіжку».

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.