Вівторок, 28 травня

Борис Джонсон подав у відставку. Але пообіцяв підтримку Україні і надалі

Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон подав у відставку. Про це він заявив він під час виступу на Даунінг-стріт в четвер.

Джерело: ВВС. Україна.

Джонсон покидає пост прем’єр-міністра та лідера Консервативної партії. Однак продовжить виконувати прем’єрські обов’язки, допоки партія не вибере собі нового лідера.

Своє звернення до нації Борис Джонсон почав зі слів про те, що його відставка – це бажання парламентської фракції Консервативної партії. Йому особисто шкода йти з “найкращої у світі роботи”.

Він заявив, що гордий тим, чого досяг його уряд, на долю якого випали найскладніші часи як у загальносвітовому значенні, так і в масштабах країни.

За його словами, вони з честю впоралися з брекзитом, зробили усе можливе для подолання пандемії коронавірусу та очолили світову громадськість у боротьбі проти путінської агресії в Україні.

Джонсон також звернувся і до народу України та запевнив, що Британія продовжить підтримувати його за будь-яких обставин та виконає всі свої обіцянки.

“Ми продовжимо підтримувати вашу боротьбу за свободу так довго, як буде потрібно”, – сказав він.

Він подякував британцям та однопартійцям за надану йому довіру та “величезний привілей” і закликав свою партію не здавати позиції, які здобув нинішній уряд.

“Короткотерміновий” прем’єр

Борис Джонсон увійшов до числа британських прем’єрів, які займали свою посаду найменше часу. Підрахунок ведеться серед лідерів, які обиралися з початку 1900 років.

Джонсон був прем’єром два роки і 349 днів – це сьомий рядок у цьому списку.

Джонсон поступається навіть своїй попередниці Терезі Мей, яка теж залишила свою посаду достроково. Мей протрималася при владі три роки та 11 днів.

Подяка від України

Після новини про його відставку президент Володимир Зеленський поговорив по телефону з Борисом Джонсоном. Подякував йому за “рішучу та безкомпромісну підтримку…, а також за лідерство у відстоюванні інтересів України на міжнародній арені”.

“Усі ми із сумом сприйняли цю новину. Не лише я, а й усе українське суспільство, яке вам дуже симпатизує. Весь мій Офіс та всі українці вдячні вам за допомогу. Ми не сумніваємося, що підтримка Великої Британії збережеться, але ваше особисте лідерство й харизма робили її особливою”, – наголосив Володимир Зеленський.

Під час війни Джонсон двічі відвідав Київ. Велика Британія одна з країн, яка найбільше допомагає Україні у війні з Росією. Зеленський назива Бориса Джонсона “справжнім другом України”.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк подякував Борису Джонсону за підтримку України у непростий час.

“Бути лідером – це називати російське зло злом та брати відповідальність у найбільш кризові часи. Бути лідером – це першим приїхати до Києва попри ракетні обстріли”, – написав він у твітері.

джонсон зеленський

Борис Джонсон (лівроруч) двічі приїжджав в Україну з 24 лютого

Водночас Подоляк не сумнівається у тому, що Україна залишиться для Британії вкрай важливим партнером. Про це він сказав в ексклюзивному коментарі ВВС News Україна.

“Це вкрай важливо, зокрема і для самої Британії, яка виявляє себе сьогодні в умовах масштабної війни, що триває в Європі. Це важливо і для України, у якої склалися надзвичайно тісні та продуктивні стосунки з нашими британськими партнерами, які дають нам змогу вести ефективну оборонну війну проти російського неоімперіалізму”, – сказав Подоляк.

Реакція Росії

Представники російської влади миттєво відреагували на відставку Бориса Джонсона. Він став першим європейським лідером, який змінився під час повномасштабного вторгнення Росії.

“Він нас дуже не любить. Ми його теж”, – написав речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Заступник голови Радбезу Росії Дмитро Медвєдєв висловився різкіше: “Перший пішов… Закономірний підсумок британської наглості та бездарної політики. Особливо на міжнародному треку”.

Голова Ради Федерації Валентина Матвієнко переконана, що у європейців “відкриваються очі” і доля Джонсона буде не поодинокою.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.