п`ятниця, 19 квітня

Росія відводить частину військ від українських кордонів – міноборони РФ

Війська південного та західного військових округів, які межують з Україною, почали повертатись у місця постійної дислокації після навчань вже у вівторок, 15 лютого.

Джерело: ВВС. Україна.

Про це, як передають російські державні агенції ТАСС та РИА Новости, повідомив офіційний представник міноборони РФ, генерал-майор Ігор Конашенков.

Згодом таку заяву оприлюднило міноборони РФ.

Підтвердження слів російських військових з незалежних джерел наразі немає.

Реакція України

Міністр закордонних справ України вже відреагував на ситуацію. “З Російської Федерації постійно лунають різні заяви, тому у нас вже є правило: побачимо, тоді повіримо. Побачимо відведення – повіримо у деескалацію”, – сказав Кулеба на брифінгу в Києві.

На думку Кулеби, поки що дипломатам вдалося стримати Росію від подальшого загострення.

У коментарі ВВС News Україна радник голови офісу президента Михайло Подоляк оцінив як позитивний сигнал.

“Появу новин про те, що частина російських підрозділів відходить із районів поблизу наших кордонів до місць постійної дислокації, можна розглядати як перший сигнал про можливу нормалізацію ситуації”, – вважає Подоляк.

Але, за його словами, щоб справді можна було констатувати нормалізацію, відповідні служби України та партнерів мають її реально побачити, оцінити масштаб повернення російських підрозділів до місць постійної дислокації.

“Перший крок завжди важливий, але набагато важливіше довести завдання до повного виконання. Звичайно, ми уважно спостерігаємо за ситуацією та зробимо відповідні висновки. Часткове зниження інформаційного напруження, яке деструктивно впливає на наше економічне становище, вже можливе”, – заявив Подоляк.

Війська їдуть додому?

танк

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

“Підрозділи південного та західного військових округів, які виконали завдання, вже розпочали завантаження на залізничний та автомобільний транспорт і сьогодні почнуть рух до своїх військових гарнізонів. Окремі підрозділи здійснять марші своїм ходом у складі військових колон”, – сказав Конашенков.

Південний військовий округ межує зі східними областями України та охоплює анексований Крим, а західний – межує з північними областями України.

Він додав, що й інші війська поступово із закінченням “заходів бойової підготовки, як і завжди, здійснять марші комбінованим способом до пунктів постійної дислокації”.

Конашенков каже, що військові аташе з питань оборони при посольствах іноземних держав у Білорусії спостерігатимуть за останнім етапом російсько-білоруських навчань “Союзна рішучість” на полігоні Обуз-Леснєвський. Це станеться 19 лютого.

“На розгортання практичних дій як спостерігачі запрошені військові аташе з питань оборони при посольствах іноземних держав у Республіці Білорусь та представники ЗМІ”, – сказав він.

Він не уточнив, чи почне Росія виводити війська з Білорусі після цього.

карта

АВТОР ФОТО,ВВС

Напад 16 лютого?

Останні місяці через скупчення російських військ на кордонах України західні лідери заявляли про можливе вторгнення Росії в Україну.

За даними розвідок, навколо України зібрали близько 130 тисяч російських військових.

11 лютого президент США Джо Байден заявив, що вторгнення може статись найближчими днями. А американські ЗМІ, посилаючись на дані розвідки, вказували, що напад може статись 15 чи 16 лютого.

Через це низка західних посольств, зокрема США, евакуюються з Києва, а частина дипломатів переїздить до Львова.

США та низка західних країн закликали своїх громадян негайно залишити Україну.

14 лютого у зверненні до народу Володимир Зеленський заявив, що українська влада “чітко розуміє всі виклики”, які стоять перед державою, і готова до них.

Він також оголосив 16 лютого Днем єднання.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.