Вівторок, 6 червня

РФ хоче визнати Meta екстремістами і заблокувати Instagram

Генпрокуратура РФ просить обмежити доступ до Instagram та звернулася до суду, аби визнати Meta екстремістською організацією.

Про це повідомляє російський Інтерфакс, пише УП.

Так, російська Генпрокуратура просить Роскомнадзор обмежити доступ до Instagram (“дочка” Meta – ЕП) у зв‘язку з “поширенням інформаційний матеріалів, які містять заклики до здійснення насильницьких дій щодо росіян, зокрема військовослужбовців”.

Раніше техгігант Meta дозволив користувачам Facebook та Instagram у деяких країнах закликати до насильства проти  російських солдатів на тлі вторгнення в  Україну. 

Соціальна мережа також тимчасово дозволила публікувати заклики до смерті президента РФ Путіна або диктатора Білорусі Олександра Лукашенка.

Одночасно з цим Генпрокуратура агресора звернулася до суду з проханням визнати компанію Meta Platforms Inc. екстремістською організацією.

“Відповідно до Федерального закону “Про протидію екстремістської діяльності” Генеральною прокуратурою Російської Федерації направлено заяву до суду про визнання Meta Platforms Inc. екстремістською організацією та заборону її діяльності на території Російської Федерації”, — заявили там.

Крім того, РФ вирішила відкрити кримінальну справу проти компанії за статтями у тероризмі та підбурювання до ненависті й ворожінні з загрозою застосування насилля.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.