Рада підтримала 17-кратне збільшення штрафу через непристебнутий ремінь безпеки

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект, згідно з яким збільшуються штрафи у 17 разів для водіїв через порушення правил використання ременів безпеки чи шоломів.

Про це повідомляється на сайті парламенту, пише УП.

240 народних депутатів проголосували за відповідний законопроект № 8492.

“Законопроектом пропонується внести зміни до частини 5 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та збільшити адміністративну відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами з 51 гривні до 850 гривень”, – йдеться у пояснювальній записці.

Його автори пояснюють, що таке збільшення пов’язане із значною суспільною небезпекою та масовим невикористанням ременів безпеки та мотошоломів водіями та пасажирами.

Раніше комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав проект про підвищення штрафу для водіїв, які не користуються ременями безпеки в автомобілі.

Проект закону №8492 зареєстрували у Раді 19 червня 25 народних депутатів.

Рада підтримала 17-кратне збільшення штрафу через непристебнутий ремінь безпеки

Вони пропонують збільшити штраф за некористування ременями або мотошоломами з 3 до 50 неоподаткованих мінімумів, тобто з 51 до 850 гривень.

У пояснювальній записці депутати кажуть, що чинний нині штраф “є занадто поблажливим та неспіврозмірно низьким порівняно з тяжкими наслідками, які можуть бути спричинені через недотримання правил”.

3,5 тисячі людей щороку гинуть на українських дорогах, а 35 тисяч –  травмуються. Ці цифри могли би бути наполовину меншими, якби українці користувалися пасками безпеки.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: