Понеділок, 4 березня

Повна відміна карантину призведе до 120-140 тисяч смертей до кінця року – МОЗ

Із 11 травня уряд планує пом’якшити карантин, але за певних протиепідемічних умов.

Повна відміна карантину без запровадження обґрунтованих профілактичних заходів призведе до 120-140 тис. смертей до кінця вже цього року. Такий прогноз отримало МОЗ від Київської школи економіки, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише Твоє місто.

«Введенні профілактичні та протиепідемічні заходи дали свій результат. І як би вже не хотілось всім нам позбавитись цього карантину і коронавірусу, треба все ж таки включити тумблер терпіння. Терпіння, яке дозволить нам вийти з карантину вчасно. А не передчасно», – каже він.

За словами Віктора Ляшка, ми мало почуємо про можливі економічні втрати від смертності, захворюваності та інвалідизації населення. 

«Втрати, що пов’язані з недовиробництвом внутрішнього валового продукту через вибуття людини з трудової діяльності через коронавірусну хворобу. Втрати, що пов’язані з наданням медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу. І втрати, що пов’язані, ненаданням, через коронавірус, медичної допомоги тим хто її потребує», – додає санлікар.

Із 11 травня уряд планує пом’якшити карантин, але за певних протиепідемічних умов. У МОЗ наразі фіналізують тимчасові вимоги щодо профілактичних заходів при обслуговуванні в перукарнях та салонах краси, при торгівлі господарчими товарами, роботи кав’ярень, автомийок, адвокатських та нотаріальних послуг тощо. Їх планують опублікувати завчасно, щоб підприємці встигли підготуватися.

Додамо, що в Україні дозволили працювати продуктовим ринкам, а деякі міста почали самостійно послаблювати карантин, як от Черкаси та Мукачево. Львів же проситиме Кабмін дозволити самостійно приймати рішення про ті чи інші карантинні обмеження, залежно від епідситуації в місті.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.