Порошенко пояснив, чому “ЄС” проголосувала за ринок землі

Ухвалення закону про землю з урахуванням принципових правок “Європейської Солідарності”, – це надважливе рішення, яке дозволить сформувати цивілізований ринок землі, при цьому не дасть розбазарити державні та комунальні земельні ресурси.

Про це на брифінгу у Верховній Раді після голосування заявив лідер партії “Європейська Солідарність”, п’ятий президент Петро Порошенко, передає Gazeta.ua.

“Я ще раз підкреслюю – не йдеться про продаж землі, бо це була принципова позиція “Європейської Солідарності”, яку я маю честь очолювати. Ми наголосили, що єдина можливість, коли “Європейська Солідарність” підтримає запуск ринку, буде заборона продажу державної землі. 11 мільйонів гектарів, які належать державі, тобто українському народу, заборонено продавати цим законом. Це поправка “Європейської Солідарності”, і сьогодні в залі вона проголосована. Земля, яка належить комунальній власності, муніципалітетам, також заборонена до продажу”, – зазначив Порошенко.

“Знайдені відповіді, що робити і як підтримати українського фермера, який вже багато десятків років отримав право постійного землекористування, лише їм надана можливість володіти землею за межами 100 га. В цих умовах також зроблені великі кроки для того, щоб не допустити монополізацію землі агрохолдингами”, – наголосив Порошенко.

Він закликав не вірити фейкам про “тотальний розпродаж”, які поширюють політики, позиція яких де-факто може призвести до дефолту України. “Ми зберегли українську державну землю, ми зберегли комунальну власність і сьогодні надали право тільки тим, хто багато років володіє землею як мешканець, як той, хто її обробляє, самому визначати долю власною землі”, – запевнив Порошенко.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.