Журналісти-розслідувачі назвали імена неофіційних членів команди Зеленського (відео)

Жодного з членів команди, про яких дізналися журналісти, Зеленський під час презентації своєї команди не показав

Журналісти проекту антикорупційних журналістських розслідувань Bihus.Info у п’ятницю, 19 квітня, випустили черговий випуск програми «Наші гроші», в якому показали листування людей, причетних до штабу кандидата в президенти України Володимира Зеленського, пише zaxid.net.

З цих листувань можна дізнатися про групи впливу в штабі Зеленського та про те, хто відповідає за ту чи іншу групу впливу. При цьому офіційно жодного з цих неофіційних членів свого штабу Зеленський під час представлення своєї команди не показав.

Як і у випадках скандальних розслідувань про розкрадання в оборонній сфері, журналісти не повідомили, яким чином до них потрапили таємні переписки офіційних і неофіційних членів команди Зеленського.

Як йдеться у журналістському розслідуванні, виборчий штаб Зеленського поділений на чотири групи: «Квартал», «Дядя», «Нижние» та «Регионы». які контролюють окремі напрямки роботи та мають своїх лідерів.

Як випливає з таємних переписок штабістів Зеленського, групою «Дядя» керує адвокат олігарха Ігоря Коломойського Андрій Богдан. Роль Богдана як посередника між командою Зеленського і Коломойським олігарх фактично сам підтвердив у розмові з Bihus.Info.

Крім того, як писав ZAXID.NET, Андрій Богдан зустрічався з головою Конституційного суду на тлі того, що цей суд мав вирішити, чи відповідає закон про люстрацію Конституції України. Однак після того, як інформація про цю зустріч потрапила у ЗМІ, Конституційний суд відклав розгляд цього закону.

«Між тим з листування членів Зе-команди можна зрозуміти, що функції Богдана в штабі Зеленського виходять далеко за межі юридичного напрямку. У листуваннях співробітники штабу говорять між собою, що у Богдана є відокремлений «медіа-офіс» з власним бюджетом, управлінням та повноваженнями», – повідомили журналісти й додали, що два тижні тому зафіксували на відео, як Богдан йде на обід з групою медійників у кафе, розташоване поряд зі штабом.

Назва іншої групи впливу в штабі Зеленського – «Нижние» – збігається, ймовірно, з прізвищем її лідера – юриста Сергія Нижного. Нижний і його юридична компанія «Хіллмонт Партнерс» співпрацювали з «Кварталом», консультували студію щодо податків, зараз обслуговують партію Зеленського «Слуга народу». За словами штабістів, група «Нижние» – теж абсолютно окрема одиниця.

«Я координую роботу юристів, як партнер компанії яка залучена в процес як зовнішній консультант», – так прокоментував свою роль журналістам у штабі Сергій Нижний.

Водночас в листуванні вплив Нижного виглядає ширшим, ніж просто юридичні консультації, зазначили автори розслідування. Вони додали, що Нижний вже потрапляв у розслідування Bihus.Info. Тоді з’ясувалося, що житло, в якому мешкає народний депутат та соратник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, розділили на дві квартири, і власником однієї з них став саме Сергій Нижний. Нині Геращенко відкрито підтримує Володимира Зеленського. Нижний у свою чергу спростував будь-який зв’язок з Геращенком.

Групу «Регионы» очолює Ілля Павлюк, якого в листуваннях називають «Ілля Миколайович». За президентства Віктора Януковича він був помічником народного депутата і екс-очільника Державної митної служби Ігоря Калєтніка.

Головна функція Павлюка в штабі – координація і фінанси регіональних представниківкоманди Зеленського. Наприклад, пошук фізичних осіб-підприємців зі стабільним доходом та без боргів для поповнення через них виборчого фонду або ж контроль на місцях, повідомили автори розслідування.

Журналісти зазначили, що через Павлюка проходить координація і фінанси, але його прізвище не згадується на сайті команди Зеленського. Вони припустили, що його роль не афішують навмисно, адже більшість згадок Павлюка у ЗМІ стосуються періоду його діяльності часів Януковича. У статтях того періоду Павлюка називали «рішалою на митниці», «посередником у митних питаннях» і навіть «королем контрабанди» у західному регіоні. В момент активної співпраці з митницею Павлюка її офіційно очолював Ігор Калєтнік.

«Бізнесові питання Павлюк «вирішує» в одних листуваннях із виборчими. Адже його бізнес-партнери за сумісництвом займаються підтримкою Зе-команди. За нашими спостереженнями, мікроавтобус, записаний на брата Павлюка, постійно чергує під штабом на Печерську та під сусіднім кафе, де штабісти періодично обідають. Бус з оточення Павлюка також регулярно їздить до банківських терміналів. Водночас, обговорюючи роботу ДВК на місцях, час від часу представники штабу надсилають Павлюку номери своїх кредитних карток. Цілком ймовірно, що перераховує гроші – водій Павлюка. Періодично авто зривається з чергування і…їде до найближчого банківського терміналу. Водій зупиняється, “закидає” кудись гроші, після чого повертається «на базу», – стверджують автори розслідування.

Четверта група впливу у штабі – «Квартал». Її лідери – бізнес-партнери Зеленського по кіноіндустрії брати Сергій та Борис Шефіри.

«Проаналізувавши листування, можна припустити, що Сергій вирішує фінансові питання», – резюмували журналісти.

Нагадаємо, Зеленський, за даними соціологів, є фаворитом другого туру президентських виборів, який відбудеться 21 квітня. Його підтримує значно більше виборців, а ніж чинного президента Петра Порошенка.

До 18 квітня Зеленський публічно не представляв членів своєї команди. Він зробивце увечері 18 квітня в ефірі телеканалу Ігоря Коломойського «1+1». Саме на цьому телеканалі виходять проекти Зеленського.

Також Зеленський уникає офіційних теледебатів з Петром Порошенком, віддавши перевагу неофіційним дебатам на стадіоні, які відбудуться 19 квітня о 19:00.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.