Журналіста Левіна стратили в лісі під Києвом, – «Репортери без кордонів»

Українського журналіста та фотографа Макса Левіна та його друга солдата Олексія Чернишова російські варвари стратили в лісі під Києвом. Імовірно, що їх допитували і катували.

Про це повідомили RSF «Репортери без кордонів» — пише НТА.

«Після візиту двох слідчих в Україну з 24-го травня по 3-тє червня для розслідування смерті Макса Левіна «Репортери без кордонів» оприлюднять звіт з інформацією і доказами, які свідчать, що фотографа та його друга й охоронця стратили російські солдати в лісі під Києвом», – сказано в повідомленні.

Левіна та його друга Олексія Чернишова вбили 13-го березня, але тіла виявили тільки 1-го квітня в лісі під Києвом.

Керівник слідчого відділу RSF Арно Фроже і французький військовий фоторепортер Патрік Шовель, який працював із Левіним на Донбасі наприкінці лютого, більше тижня збирали в Україні докази та підказки про обставини смерті Левіна.

Вони прийшли до висновку, що Левіна та Чернишова холоднокровно стратили. Докази проти російських військ переконливі. Про це сказано у звіті – «Як російські війська стратили українського журналіста Макса Левіна».

На основі інформації та доказів, які вони зібрали, слідчі RSF змогли відновити події.

10-го березня фотожурналіст під час спроби отримати кадри вторгнення Росії втратив свій безпілотник в лісі біля села Мощун. Через три дні Левін повернувся в цей же ліс, але росіяни вже перебували там. Він хотів повернути свій безпілотник, бо мав переконання, що останні знімки, які він зробив, дуже важливі. Йому це не вдалося.

Представники RSF прибули в Україну 24-го травня, через майже два місяці після деокупації. Однак місцевість все ще залишалася небезпечною: росіяни залишили пастки та вибухові пристрої. У супроводі працівників сил безпеки України вдалося визначити місце злочину. Обвуглений «Форд Маверік» Левіна стояв на місці події.

На місці події фахівці RSF знайшли декілька куль, а також документи, що засвідчують особу Чернишова, а також встановили 14 куль в його автомобілі.

Декілька предметів із можливими слідами ДНК, що свідчать про присутність російських солдатів дуже близько від місця вбивства Левіна та Чернишова, теж ідентифікували RSF, деякі з них вилучили.

На останньому етапі пошуку, який ініціював RSF, металошукачі виявили кулю, яка, ймовірно, поцілила в Левіна.

«Репортери без кордонів» не змогли відповісти на всі запитання, що їх цікавлять, але зробили дві гіпотези, як могли розвиватися події. Організація сподівається, що одного разу докази призведуть до встановлення осіб, які вчинили це подвійне вбивство.

Генеральний секретар RSF Крістоф Делуар зазначив, що «аналіз фотографій з місця злочину, зроблених на місці спостережень, і вилучених речових доказів чітко вказують на страту, якій, можливо, передував допит або навіть тортури».

Нагадаємо, на початку квітня в Офісі генерального прокурора України повідомили, що беззбройного фотографа Максима Левіна вбили двома пострілами зі стрілецької зброї.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: