п`ятниця, 12 квітня

Зеркаль про справу України проти РФ у суді ООН: тепер Росія має довести, що боролась з тероризмом, а не фінансувала його

8 листопада Міжнародний суд ООН в Гаазі визнав свою юрисдикцію для розгляду позову України проти Росії

Про це заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль розповіла під час брифінгу, передає Еспресо.TV

“Найбільш важливе – те, що суд дійшов висновку, про який ми його просили: не допустити намагання РФ ухилитись від відповідальності. Росія вже зараз має виправдовуватись і доводити, як саме запобігала і не допускала фінансування тероризму своїми посадовими особами. Суд особливо наголосив на тому, що всі особи – це і всі посадові особи, які уповноважені на виконання функції держави”, – заявила Зеркаль.

Вона пояснила важливість цього рішення: “у своєму меморандумі , який РФ має представити наступного року, вона має навести, які заходи вживали, аби забезпечити слідство, недопущення, правове співробітництво по всім фактам і доказам, які ми наводимо у своєму меморандуму і додатках”.

Заступниця міністра зазначила, що РФ може вдатись до “правової гімнастики” і буде доводити, що Бук вони постачали, не розуміючи, що він може стріляти по цивільному літаку.

“Можуть продовжувати розповідати, що зброя і Гради були в шахтах, але все це буде не просто частина російської пропаганди, а вони практично зганьблять себе , подаючи такі докази до суду”, – додала Зеркаль.

За її словами, Україна проситиме суд про наступне:

  • встановити порушення
  • припинити порушення
  • компенсувати всі збитки, пов’язані з цими порушеннями

“Це наш моральний обов’язок довести, що РФ і посадовці винні у збитті боїнгу MH-17, у постачання зброї на територію України, завдяки якій були скоєні терористичні акти у Маріуполі, Волновасі, Краматорську, Харкові і все це відбувалось за фінансової підтримки посадових осіб РФ і вони знали, навіщо подають цю зброю і підтримку”, – наголосила дипломат.

  • Раніше РФ наголошувала на відсутності у Міжнародного суду ООН юрисдикції на підставі частини 1 ст. 24 Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму;
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: