Зеленський поставив у зовнішню розвідку генерала, нагородженого медаллю ФСБ.

Президент України Володимир Зеленський призначив очільником Служби зовнішньої розвідки Владислава Бухарєва, народного депутата від партії “Батьківщина”.

Про це йдеться в указі №391/2019, опублікованому на сайті голови держави. Пише Збруч.

Також у вівторок заступник голови АП Руслан Рябошапка повідомив на брифінґу про призначення Бухарєва. “Було підписано указ про призначення голови Служби зовнішньої розвідки. Ним призначено Бухарєва Владислава”, – сказав соратник Володимира Зеленського.

Владислав Бухарєв обирався народним депутатом у виборчому окрузі №162 на Сумщині. У парламенті він є головою підкомітету з питань боротьби з організованою злочинністю в комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

За кілька місяців перед виборами, у березні 2014 року, в.о. президента Олександр Турчинов призначив Бухарєва начальником головного управління СБУ з боротьби з корупцією і організованою злочинністю.

Бухарєв ішов на парламентські вибори із аґіткою, в котрій хизувався медаллю “За боевое содружество”, котру роздає ФСБ РФ.

На російський офіційних порталах інформації про нагородження Бухарєва немає. Водночас, верифікованість викладеної в агітці інформації не викликає сумнівів принаймні через те, що відомості про цю медаль згадуються і в інших інформаційних матеріалах про чиновника. Зокрема, на сайті “Лебедин Press” серед поважних випускників школи №5 також згадується Бухарєв як власник медалі від ФСБ.

Бухарєв агітка

Під час тих виборів Бухарєв залучав до аґітації “95-й квартал”. Подейкували, генерал мав із гумористичною командою Володимира Зеленського теплі стосунки.

Так, видання Depo.ua писало, що Зеленський “не лише облагодіяв рідне місто вздовж і вширш, а й дав місцевому населенню видовищ – Бухарєв регулярно влаштовує безпосередньо у Лебедині та на його околицях концерти “95-го кварталу”, з колективом якого, за чутками, має дуже ніжні стосунки з давніх-давніх часів”.

Згідно з інформацією журналістки Тетяни Ніколаєнко, дружина Бухарєва пише сценарії для “95-го кварталу”.

Також сім’я задекларувала чотири автомобілі – два Lexus, Toyota Land Cruiser і Volkswagen Multivan 2017 року, вартістю від 1,3 мільйона гривень, який Бухарєву передала в безоплатне користування людина на ім’я Олександр Коротєєв. Він же торік подарував доньці Бухарєва Юлії два подарунки на майже в 1,5 мільйони гривень.

Сам Владислав Бухарєв також подарував доньці два подарунки на понад 15 мільйонів гривень. Щоправда, торік депутат заробив лише 817 тисяч, а його дружина – 91 тисячу гривень.

Також Олена Бухарєва отримала півмільйона як відсотки з рахунку в Латвії, де зберігає 400 тисяч доларів. Окрім цього, вона також зберігає майже 85 тисяч євро в Австрії. У готівці в родини Бухарєвих – 7 тисяч доларів, 6 тисяч євро та 58 тисяч гривень. Також Бухарєв задекларував чотири коштовні годинники, однак їхню вартість не вказав.

Як пише проект журналістських розслідувань Слідство.Інфо, родинні статки Бухарєва не відповідають задекларованим доходам. Цікаво, що на це скаже Президент Зеленський, заятий ворог незаконного збагачення?

Так, хоча Владислав Бухарєв усе життя працював у держструктурах, а його дружина Олена – вчителька російської мови та світової літератури в київському ліцеї, однак у декларації народного депутата Бухарєва за 2018 рік чимало нерухомості, кілька автівок і коштовності.

Зокрема, у власності Бухаревих дві квартири в столиці на 100 й майже 220 квадратів. Їм належить будинок на 700 квадратів і земля в селі Вишеньки під Києвом. Приблизна вартість подібного будинку в тому районі – близько 40 мільйонів гривень.

Також доньці Юлії належить земельна ділянка та квартира на понад 75 квадратних метрів у житловому комплексі DESNA residence у передмісті столиці. Така квартира коштує понад 1,2 мільйона гривень.

Одна з квартир Бухарєва – на Білоруській вулиці в Києві, де раніше був один зі штабів Володимира Зеленського.

Окрім іншого, Олена Бухарєва володіє нерухомістю в окупованому Криму. У 2011 році вона придбала квартиру в елітному житловому комплексі по сусідству з Лівадійським палацом в Ялті. Там, до речі, має квартиру й перша леді Олена Зеленська.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.