п`ятниця, 22 вересня

За приниження української мови хочуть ввести кримінальну відповідальність

19-го січня, у Верховній Раді зареєстрували проект закону “Про державну мову”, у якому за публічне приниження чи зневажання української мови передбачено великий штраф, арешт або позбавлення волі. Нові правила стосуватимуться посадовців, бізнесменів, медійників та інших громадян.

українська мова днк нації

Урядовці пропонують запровадити кримінальну відповідальність за публічне приниження чи зневажання державної мови: штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.

Контролювати дотримання вимог та фіксувати порушення буде мовний інспектор, а розглядати справу й призначати покарання – уповноважений із захисту державної мови.

У законопроекті пропонують таке:

– Штрафувати посадових осіб на суму 200-400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (за невиконання норми про обов’язкове застосування державної мови під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, в діловодстві та документообігу в органах влади тощо);

– Запровадити вимогу до кандидата у президенти України та на посаду прем’єр-міністра: серед інших передбачених законодавством документів подавати сертифікат про рівень володіння українською мовою;

– Народний депутат та його помічник-консультант мають вільно володіти державною мовою на високому рівні;

– Мовою засідань Верховної Ради, її комітетів та комісій (в тому числі виступів), судочинства, ЗМІ, телебачення і радіо має бути українська;

– Національна рада з питань телебачення і радіомовлення може прийняти рішення про стягнення штрафу в розмірі 10% розміру ліцензійного збору за порушення закону «Про державну мову».

Нагадаємо, старшокласникам хочуть у 2 рази зменшити кількість обов’язкових предметів. Міністерство освіти й науки планує скорочення переліку обов’язкових предметів у старшій школі з 22-х до 9-ти. Також однією з новацій, що, як планується, буде впроваджена з 2018 року, є створення інтегрованих профільних предметів.

tvoemisto.tv

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.