З 16 липня запрацюють штрафи за порушення мовного закону

Штрафуватимуть зокрема голів ОВА та міських очільників, які порушують мовний закон.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі телеканалу «24» — інформує INTERMARIUM.

16 липня 2022 року набувають чинності зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких Уповноважений має право накладати штрафи на всіх, хто порушує мовний закон.

«Будь-хто, хто порушує право громадян України на отримання інформації державною мовою (державний службовець, директор школи, журналіст), може отримати штраф за порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», – сказав він.

За словами Уповноваженого, місцева влада зможе отримувати кошти за ці штрафи до своїх місцевих бюджетів: «Якщо міські голови окремих міст не знають, як наповнити свій бюджет, вони можуть і далі порушувати мовний Закон та поповнювати місцеву скарбничку. Процедура дуже проста: фіксується факт, складається протокол, надсилається повідомлення та ухвалюється постанова. Так само як сплачується штраф, скажімо, за правопорушення на дорогах, так само буде накладатися «мовний» штраф, який можна буде оскаржити у судовому порядку».

Як зазначив Уповноважений із захисту державної мови, майже щодня очільники військових обласних адміністрацій, міські голови демонстративно на всю країну порушують Закон.

«З 16 липня вони мають унікальну можливість потрапити до списку осіб, на яких може бути накладено штраф. У мене прохання та вимога до наших очільників, які виконують бездоганну роботу за організації національного спротиву: робіть все для того, щоб таких порушень на перспективу не було!», – сказав він.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.