Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Резолюція Європарламенту рекомендувала Євросоюзу надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Також євродепутати висловили позицію щодо зброї для України та спеціального трибуналу ООН.

Джерело: 24 канал.

Європарламент рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Євродепутати переконані, що Євросоюзу варто надати Україні статус кандидата на членство в ЄС. Про це мовиться в резолюції Європарламенту, яку 8 червня ухвалили під час засідання в Страсбурзі.

За резолюцію Європарламенту щодо зовнішньої, безпекової та оборонної політики ЄС після агресивної війни Росії проти України проголосували 438 євродепутатів. “Проти” висловилися лише 65. Ще 94 утрималися від голосування.

Про що мовиться в резолюції

Передусім Європейський парламент рекомендував Раді ЄС погодитися, що “Версальська декларація визнає європейські прагнення України та її заявку на членство у ЄС, а також надати їй статус кандидата до ЄС, як чіткий політичний сигнал солідарності з народом України”.

При цьому у резолюції згадали “європейські прагнення Молдови та Грузії”, які подали свої заявки на членство після України. Щоправда, там немає рекомендації надати цим країнам статус кандидатів.

Авторка: Анастасія Кушпіт

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.