Понеділок, 26 лютого

Як пережити вибори: Супрун дала п’ять порад українцям

Набирає обертів передвиборче загострення: зростає рівень стресу, тривожності, агресивного спілкування, а негативні емоції дуже шкодять здоров’ю людини.
 

Про це написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook, пише Еспресо

“Якщо ви відчуваєте стрес через майбутні події – ви не одні. Це звичне явище в багатьох країнах, які стоять перед важливим вибором. Понад 50% американців назвали останні президентські вибори “вагомим джерелом стресу”. В Україні ми не маємо такої статистики, але якщо взяти до уваги активність людей в соціальних мережах та на вулицях, можемо сказати, що повітря наелектризоване, а люди сильно стресують з наближенням цих вихідних”, – написала Супрун.

В.о. міністра підкреслила, що стрес та негативні емоції погано впливають на здоров’я, самопочуття та в цілому псують якість життя, тому їх слід позбуватися.

Супрун радить скористатися порадами Американської психологічної асоціації, щоб зменшити рівень “передвиборчого” стресу.

Зокрема, слід обмежити “споживання” медіа.

“Використайте цей час для себе та сім’ї, робіть, що вам подобається, та не намагайтеся дивитися і знати все, що з’являється про вибори в медійному просторі. Щоби бути в курсі, достатньо періодично читати новини чи якісні огляди”, – вважає Супрун.

Також вона радить не розвивати дискусій, які можуть призвести до конфлікту.

“Не продовжуйте обговорення виборів, якщо ви розумієте, що воно може перерости в конфлікт чи агресію. Стрес та тривожність через вибори  – досить поширене явище, але вони не вартують вашого здоров’я. Спрямуйте свою увагу в більш продуктивному напрямку. Можна обрати діяльність, яка також стосується виборів, але водночас торкається питань, які вам більше до душі. До прикладу, ви можете стати спостерігачем та відстоювати прозорість й законність голосування”, – наголосила Супрун.

Вона нагадала, що б не сталося в день виборів – життя триває.

“Навіть якщо ваш кандидат не вийде до другого туру – це не катастрофа. Важливо залишатися свідомим громадянином з активною позицією”, – додала Супрун.

Голосуйте, наголосила очільниця МОЗ.

“Зробити свій вибір в такий важливий для України момент – обов’язок кожного громадянина! Знайти час для того, щоби спокійно та вдумливо проаналізувати все, що сталось за останні роки в країні, обов’язково ознайомитись з програмами кандидатів, подумати, чого ви прагнете для себе, своїх близьких та всієї країни, і обов’язково зробіти свідомий вибір”, – порадила Уляна Супрун.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.