п`ятниця, 31 березня

Великий наступ України. Що планує Залужний

Українська армія готується до серйозних контрнаступальних дій. Про це свідчать як зведення з фронту, так і постачання західної техніки від партнерів.

Такий висновок зробили аналітики британського видання The Economist — пише НТА.

Медійники зазначили, що Україна протягом останніх місяців накопичує сили та техніку, що може свідчити про підготовку до контрнаступу.

Не лише танки

Зокрема, з військової допомоги, яку пообіцяв Пентагон від початку війни, 40% надійшло протягом останніх 3-ох місяців. Постачання озброєнь, що їх узгодили в Німеччині в січні 2023-го року, – це дві третини від загальної кількості, яку відправили в Україну минулого року.

Журналісти наголосили, що Україна найближчим часом отримає не лише танки, але й іншу броньовану техніку, яка відіграє значну роль під час наступальних дій. Крім того, видання акцентувало увагу на тому, що українська армія трансформується, і вже незабаром третина війська матиме комплектацію за стандартами НАТО.

«Якщо наприкінці минулого року співвідношення українських і західних комплектів становило п’ять до одного, то зараз очікується, що воно впаде – від п’яти до двох із надходженням допомоги», – зробили висновок журналісти.

Плани Залужного

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний планує утворити три нові армійські корпуси, у кожному з яких буде по шість бригад (кожна налічуватиме понад 20 тисяч осіб).

Також британські експерти визначили, що наразі українська армія стримує російський наступ у районі Бахмута, в той же час частина військових проходить навчання за кордоном. Ймовірно, це допоможе змінити тактику бойових дій.

«Під час наступальних дій минулого року українська армія здебільшого наступала у ротних формуваннях. Навчання в Графенвері має на меті об’єднати їх у більші батальйони та бригади, здатні вести «загальнозбройну» війну, в якій піхота, бронетехніка, артилерія та інші види бойової техніки діють разом, а не просто послідовно, як це переважно зараз», – сказано в матеріалі.

Можливості Росії

Журналісти не відкидають, що Росія може посилити штурми на сході. Проте через її виснажені людські та технічні резерви можливості окупантів обмежені.

На думку експертів, ворог може стягнути підрозділи з інших ділянок фронту на Донбас. У такому випадку це створить прогалину, якою Збройні сили України можуть скористатися для наступу.

Останніми тижнями ситуація на Бахмутському напрямку знову погіршилася. Російські пропагандисти стверджують, що окупанти захоплюють Бахмут у кільце, а Україна нібито розпочала виводити війська.

Нагадаємо, що в Росії не вистачає можливостей для отримання оперативних результатів у випадку захоплення Бахмута – максимально це може стати для окупантів лише тактичною перемогою.

Російські окупанти вже впродовж декількох тижнів атакують на Лимансько-Куп’янському напрямку. Тільки за добу тут зафіксували шість бойових зіткнень з ворогом, Росія зазнала значних втрат у живій силі.

У середу, 8-го березня, українські мінометники знищили скупчення живої сили ворога. Окупанти збиралися йти на штурм позицій Збройних сил України.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: