В Україні готують перезавантаження митниці: що зміниться (ФОТО)

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.

Джерело: РадіоТрек.

Ухваливши законопроєкт №6490, найперше проведуть конкурс на посаду голови Держмитслужби.  Для прозорості залучатимуть міжнародних експертів, а рішення конкурсна комісія  прийматиме за встановленим алгоритмом, так як НАБУ та САП. Відтак, прем’єр-міністру запропонують лише одну кандидатуру – переможця конкурсу.

Новий голова Держмитслужби матиме право в митних органах сформувати свою команду. Заступники призначатимуться виключно за його погодженням. Скасують необхідність погоджувати з Мінфіном призначення на посади чи звільнення з них керівників середньої ланки (зокрема, начальників митниць та директорів департаментів центрального апарату) та положень про територіальні органи.

«Для контролю та незаангажованої належності реалізації головою Держмитслужби своїх повноважень запроваджується щорічний зовнішній незалежний аудит ефективності діяльності митних органів, негативний висновок за результатами проведення якого є підставою для звільнення голови», — додав Гетманцев.

А ще планують для всіх посадовців митниці провести одноразову атестацію, аби перевірити їх відповідність займаній посаді та визначеному розміру окладів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.