Четвер, 20 березня

У США розглядають три моделі завершення війни. WP про мету зустрічі Байдена і Зеленського

“Крім щирого висловлювання подяки з боку України та твердих обіцянок постійної американської підтримки, президент Володимир Зеленський і президент Байден зібралися в середу з конкретними, а часом і різними цілями для своєї зустрічі”.

Авторитетне видання The Washington Post проаналізувало мету візиту Зеленського до США — передає НТА.

Так, наголошують, що основна мета президента України полягала в тому, щоб зосередитися на закликах для надання Україні більш потужної зброї. Як зазначив виданню один із високопоставлених чиновник адміністрації Байдена, Зеленському було важливо використати всю свою особисту харизму, щоб довести конгресменам «що це справді є боротьба за демократію».

Водночас у матеріалі нагадують, що оборонці США заявили, що Україна вже має достатньо танків, і що американські M1 Abrams, яких просить Київ, надто складні в обслуговуванні та експлуатації. А відповідаючи на спільній пресконференції з Зеленським про ракети, які дозволять українським силам вражати цілі на території Росії, Байден попередив, що така зброя може зруйнувати єдність НАТО щодо підтримки України: «Вони не хочуть йти на війну з Росією».

Відтак Білий дім хотів «обговорити позицію Зеленського щодо дипломатії». Чиновник повторив давню позицію адміністрації про те, що «не нам описувати, як має виглядати дипломатія, коли вона має починатися чи якими мають бути її червоні лінії». Такі рішення має приймати Україна.

«Це була можливість для Байдена і Зеленського серйозно поговорити про те, куди ми йдемо… не вказувати (Зеленському),  що робити… щоб переконатися, що ми узгоджуємося в загальних цілях і розуміємо один одного», – прокоментував Іво Даалдер, колишній посол США в НАТО, а нині президент Чиказької ради з глобальних справ.

Як йдеться у матеріалі, є три різні моделі завершення війни через перемовини. Кожна із них має прихильників в Адміністрації президента США.
  • Перша, запропонована Зеленським минулого місяця, передбачає відхід Росії з усієї території України, яку вона зараз окупувала, включаючи Крим і райони східного Донбасу, які вона захопила в 2014 році.
  • Друга – відхід до лінії 2014 року.
  • Третя – виведення російських військ стосуватиметься Донбасу, але не Криму.

У виданні наголошують: Зеленський чітко дав зрозуміти, що не підтримуватиме останні два варіанти, зазначивши, що мир може настати лише тоді, коли російські загарбники відступлять з усіх окупованих територій.

Під час їхньої зустрічі віч-на-віч у середу Байден запитав у Зеленського «поточні думки щодо того, як це має виглядати», сказав високопоставлений чиновник, визнаючи, що «на даний момент це щось на зразок академічної дискусії», оскільки немає свідчить про те, що Росія зацікавлена ​​в розмові.

Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.