У Раді планують оголосити католицьке Різдво вихідним

3078
різдвяна шопка

різдвяна шопка

Чудова ініціатива великої групи нардепів – додати до переліку вихідних днів свято Різдва Христового за Григоріанським календарем, тобто святковими днями мають стати 25 грудня й 7 січня.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав політичний експерт Тарас Чорновіл.

«І це дуже добре. Якщо ініціатива буде підтримана, то зростає ймовірність поступового переходу наших церков на новий стиль у відзначенні нерухомих свят церковного календаря. Колись уже писав, що так званий старий стиль не несе в собі жодного благочестя, це просто анахронізм і культивування календарної помилки. Цього бажають мільйони українців, але загроза суспільного розколу та консерватизм багатьох віруючих стримують ієрархії від такого прогресивного кроку. Держава може надати допомогу церкві в абсолютно ненав’язливий спосіб. За кілька років у країні, в якій святкуються обидва різдвяні свята, суспільна дразливість поступово вляжеться й можна буде спокійно починати дискусію в самих церковних конфесіях, оскільки рішення щодо самого свята мають прийняти тільки вони, а не державна влада», – написав Тарас Чорновіл.

Як відомо, у Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується визнати 25 грудня вихідним днем. Авторами цього документу є 24 депутати від різних фракцій.

Законопроектом пропонується внести до Кодексу законів про працю щодо святкових і неробочих днів наступний пункт: «25 грудня і 7 січня – Різдво Христове».

zik.ua