Понеділок, 24 червня

«Тиждень рішень» після корупційних скандалів та створення резервів військових: головне за ніч проти 23 січня

Президент Володимир Зеленський анонсував «тиждень рішень» після низки останніх корупційних скандалів. Військове керівництво отримало завдання створити резерви особового складу. Зібрали головні новини за ніч проти 23 січня.
Джерело: Громадське.

Зеленський відреагував на корупційні скандали

Президент Володимир Зеленський заявив, що звільнення виконувача обов’язків міністра розвитку громад Василя Лозинського, якого викрили на хабарі у 400 тисяч доларів, має бути сигналом «усім, чиї дії або поведінка порушують принцип справедливості».

Він заявив, що буде детальний розбір ситуації щодо енергетики та закупівель, відносин між центральною владою і регіонами, закупівель для військових.

«Суспільство отримає повну інформацію, а держава зробить необхідні потужні кроки», — заявив Зеленський.

Резерви особового складу

Зеленський заявив, що військове керівництво отримало завдання створити резерви особового складу, щоб захисники могли відновлювати сили після бойових дій.

«Це складно з різних причин — і поранення, і психологічний стан. Він має бути нормальний», — зазначив глава держави.

Зеленський наголосив, що не може розкрити подробиць мобілізаційних процесів, але Ставка Верховного Головнокомандувача ухвалила відповідні рішення, далі командувачі працюють над їхньою реалізацією на своїх напрямах.

Військова підтримка України

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що Франція розглядає можливість відправки в Україну важких танків Leclerc.

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні повідомив, що разом із Францією вони завершують відправлення наземного зенітно-ракетного комплексу SAMP/T. За його словами, є також «інші дії», над якими Італія працює конфіденційно.

Глава німецького Міністерства закордонних справ Анналена Бербок заявила, що Німеччина не стане на заваді, якщо Польща вирішить відправити в Україну свої танки Leopard 2.

Яка ще зброя потрібна Україні?

Зеленський розповів, що Україні потрібен захист на полі бою, тобто артилерія, РСЗВ від партнерів. Важлива бронетехніка — БМП, БТРи — різних видів. Також потрібні танки, яких в України дефіцит. Дефіцитними також є снаряди до вищеперерахованого. 

Україна працює над тим, щоб збільшилася кількість систем захисту нашого неба, зокрема систем ППО Patriot.

Зеленський додав, що хочеться і «нової сторінки у захисті»: «Це, звичайно, літаки. Хочеться, щоб контролю неба у росіян не було»

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.