Вівторок, 27 лютого

Соціологія часів війни має нульове значення. Портников про “політичні рейтинги”

Поки країна перебуває у стані війни, соціологія не має жодного значення, які би цифри в ній не вказували. Тим паче, що, ймовірно, у найближчі роки не буде ані президентських, ані парламентських виборів.

Джерело: НТА.

Публіцист Віталій Портников переконаний, що серйозно оцінювати й аналізувати будь-які соціологічні дослідження та політичні рейтинги зараз немає сенсу. 

“Ми ж не знаємо, скільки це все ще триватиме, коли скасують воєнний стан. Імовірно, що українські громадяни ще дуже довго не матимуть змоги прийти на виборчі дільниці”, – наголосив публіцист.

Додав, що політична конфігурація в країні одразу зміниться після війни, залежно від того, як вона закінчиться.

“Соціологія часів війни має нульове значення. Звісно, можна заради інтересу вимірювати настрої людей. Та ці настрої серйозно зміняться вже в перший мирний день. З’являться інші учасники політичного процесу. Будуть інші питання, бо ми будемо в країні, яка опиниться у вирі соціальних, економічних і демографічних проблем”, – пояснив Портников.

Наголосив, що зараз ніхто не може спрогнозувати, на яких територіях проходитимуть майбутні вибори, яка кількість населення братиме в них участь, яким буде населення повоєнної України. Зрештою, як і не знаємо, коли взагалі з’явиться повоєнна Україна.

“Усі політичні прогнози зараз є недоречними. Нам важко усвідомити реальність, в якій опинилися. Але це необхідно зробити. Це світ чорної війни. І щоб настав світ миру, потрібно, щоб змінилася політична і геополітична ситуація в світі. Щоб на території нашої країни закінчилися воєнні дії. Щоб на голови наших громадян перестали летіти ракети, дрони, снаряди. Ось це важливе, а не опитування, які можуть замовити будь-які офіси. Чи президента чи не президента”, – резюмував Портников.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.