Понеділок, 28 листопада

Служба безпеки України проводить обшуки у Києво-Печерській лаврі (фото)

Служба безпеки України проводить обшуки у Києво-Печерській лаврі. Це підтвердили джерела УНІАН у правоохоронних органах.

Пізніше в СБУ повідомили, що на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві відбуваються контррозвідувальні заходи спільно з Національною поліцією та Національною гвардією у рамках системної роботи СБУ щодо протидії вибуховій діяльності російських спецслужб в Україні.

“Зокрема, з огляду на збройну агресію Росії, зростає ризик здійснення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо у місцях великого скупчення громадян”, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що заходи проводяться для:

  • недопущення використання Лаври як осередку “русского мира”;
  • перевірки даних про використання приміщень УПЦ для приховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  • убезпечення населення від провокацій та терористичних актів.

За безпосередньою участю представників церкви правоохоронці:

  • проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів;
  • здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їх причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

Скандал у Києво-Печерській Лаврі – що відомо

Священник ПЦУ Михайло Омелян повідомив, що в одному з храмів Києво-Печерської Лаври прославляли Російську Федерацію, яка веде криваву війну проти України.

Як доказ він оприлюднив відео. При цьому Омелян вказав, що отримав ролик від випускника Київської православної богословської академії, який був з друзями у храмі Всіх святих печерських у Лаврі.

У свою чергу голова СБУ Василь Малюк заявив, що правоохоронці вивчають матеріали по інциденту в храмі Києво-Печерської Лаври.

Пізніше митрополит УПЦ Московського патріархату Павло Лебідь, який займає пост настоятеля Києво-Печерської лаври, опосередковано підтвердив правдивість скандального відео.

15 листопада стало відомо, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження через прославляння країни-агресорки в Києво-Печерській Лаврі. Слідство ведеться за частиною 1 статті 436-2 “Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників” Кримінального кодексу України.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: