Шредер передав Заходу настрої кремля після зустрічі з путіним

Що сталося. Сьомий німецький канцлер Герхард Шредер після візиту до москви заявив, що «кремль хоче знайти рішення шляхом переговорів, і це «гарна новина».

Джерело. Про це він сказав в інтерв’ю Stern — передає mind!.

Шредер передав Заходу настрої кремля після зустрічі з путіним

Коментар. «Уже був переговорний підхід до конфлікту між Україною та росією, наприклад, у Стамбулі в березні. Турки були дуже корисні, оскільки вони брали участь у переговорах щодо постачання зерна. Першим успіхом є угода про зерно, можливо, можна буде повільно розширятися до припинення вогню», – заявив він.

Шредер зазначив, що рішення для окупованого росіянами Криму нібито можуть знайти з часом – «можливо, не за 99 років, як із Гонконгом, а в наступному поколінні».

Ексканцлер знову заявив, що, на його думку, півострів втрачений для України, а «уявлення, що президент Зеленський військовим шляхом відвоює Крим, абсурдне»: «Хто навсправжки вірить, що російський президент зможе знову відмовитися від Криму?».

Крім того, за словами друга путіна, альтернативою членству в НАТО для України нібито «може стати військовий нейтралітет, як в Австрії».

Щодо частково захопленого росією Донбасу, Шредер каже, що «потрібно знайти рішення, засноване на швейцарській кантональній моделі».

Бекграунд. Нагадаємо: у березні Шредер прилітав до Москви й спробував укласти мирну угоду. В інтерв’ю The New York Times ексканцлер назвав війну росії в Україні «помилкою», але він відкидає помилковість власних дій.

У травні Шредер залишив свою посаду в «Роснєфті». Він заявив про «неможливість продовження повноважень» на цій посаді. Але відмовлятися від контактів із путіним попри агресивну війну рф проти України не став.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.